حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ اسفند ۲, دوشنبه

«آنجلینا جولی» سکوت را شکست؛ دلیل جدایی از برد پیت چه بود

رابطه برد پیت با بچه ها را سرد و نگران کننده توصیف کردند. به گفته آنها این ستاره هالیوود در ماههای اخیر بسیار افسرده، عصبی و پرخاشگر بوده و بارها با آنجلینا و فرزندانش درگیر شده است.


آنجلینا جولی بازیگر سرشناس آمریکایی و از ستاره های مشهور هالیوود که برای تبلیغ فیلم جدیدش «ابتدا آنها پدرم را کشتند» به کامبوج سفر کرده، برای نخستین بار درباره جدایی از همسرش «برد پیت» سخن گفت.
او در جریان یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به مشکلاتی که با برد پیت در ماههای اخیر داشته، مهمترین دلیل جدایی خود از این بازیگر معروف را «آینده فرزندانش» عنوان کرد.
آنجلینا جولی که تمایل چندانی برای بیان جزئیات بیشتری از مشکلات خانوادگی خود نداشت، رابطه برد پیت با بچه ها و رفتار او در خانه را «نگران کننده» توصیف کرد، موضوعی که به گفته آنجلینا جولی «غیر قابل تحمل» بود.
آنجلینا جولی اولویت اصلی زندگی خود را تأمین رفاه و آسایش فرزندانش دانست، او گفت خانواده آنها هم مانند بسیاری از خانواده های دیگر با مشکلاتی مواجه شدند ولی تلاش می کنند این روزهای سخت و دشوار را پشت سر گذاشته و فردای بهتری داشته باشند.
آنجلینا جولی و برد پیت سه کودک به نام های «مداکس»، «پاکس» و «زهرا» را به فرزندی قبول کردند و صاحب سه فرزند دیگر به نام های «شیلو»، «ناکس» و «ویوین» هستند.
برخی از نزدیکان این زوج هنری ضمن تأیید ادعاهای آنجلینا جولی، رابطه برد پیت با بچه ها را سرد و نگران کننده توصیف کردند. به گفته آنها این ستاره هالیوود در ماههای اخیر بسیار افسرده، عصبی و پرخاشگر بوده و بارها با آنجلینا و فرزندانش درگیر شده است.
این جریان برای نخستین بار سپتامبر گذشته رسانه ای شد، برد پیت که ظاهرأ در جت شخصی خود فرزند بزرگش «مداکس» را تنبیه بدنی کرده بود، در فرودگاه لس آنجلس به اذیت و آزار پسر نوجوانش متهم شد.
هرچند که در نهایت و پس از تحقیقات پلیس این پرونده مختومه شد ولی بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت و گفته می شود آنجلینا جولی را به شدت منقلب کرد.
آنجلینا جولی چند روز پس از این واقعه تلخ از برد پیت تقاضای طلاق کرد و سرپرستی کامل فرزندانش را بر عهده گرفت.
جدایی غیر منتظره این زوج محبوب و دوست داشتنی سینما یکی از خبرهای جنجالی سال گذشته بود و تا مدتها سوژه نخست نشریات و سایت های هنری بود.
آنجلینا جولی همراه با فرزندانش در کامبوج
آنجلینا جولی همراه با فرزندانش در کامبوج
«ابتدا آنها پدرم را کشتند» به کارگردانی آنجلینا جولی، اثری است داستانی که به فجایع کامبوج می پردازد و کشتار مردم بیگناه توسط خمرهای سرخ را به تصویر می کشد.
آنجلینا جولی این فیلم را به درخواست پسرش مداکس ساخته، او که در کامبوج متولد شده، بسیاری از اعضای خانواده و اقوامش را در این حواث مرگبار از دست داده است.
«ابتدا آنها پدرم را کشتند» توسط شبکه اینترنتی «نت فلیکس» تولید شده و اکرانش بزودی در جشنواره های جهانی اکران آغاز می شود.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی