حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۴ آبان ۲۵, دوشنبه

آیا فروشندگان سکس مجازی میتوانند فمینیست باشند

سکس دوربینی از بهترین اتفاقاتی است که در صنعت فروش سکس افتاده و رو به گسترش است٬ به یمن پیشرفت تکنولوژی و اینترنت.زنی که ناشناس٬در خانه امن خود رو به دوربین نشسته و میتواند با هر رفتار ناشایست و غیرمحترمانه یا تقاضاهای نامطلوب طرف مقابل٬ تنها با یک کلیک او را حذف یا ساکت می کند.


در تلگرام به کانال سه پنج بپیوندید تا از تازه‌ترین مطالب آن باخبر شوید:
برگردان: گلنار شاوردی
شهر مدلین در کلمبیا: من از خرید متنفرم، مخصوصاً خرید لباس. برای همین وقتی‌ بانوی اول صنعت سکس مجازی بزرگسالان از من دعوت کرد که همراه دو تا از بهترین مدل‌هایش برای خرید لباس بروم بلافاصله قبول کردم.
شرلی لارا یک تولید کننده معمول پورنو نیست. به عنوان مدیر اجرائی ۳۱ سالهٔ وبسایت Chaturbate،  لارا تنها زن در هیأت اجرائی صنعت ۱۰ میلیون دلاری سکس مجازی بزرگسالان است. به ادعای خودش او یک فمینیست است و از این موقعیتش استفاده می‌کند تا مرزهای تفکرات فمینیستی را گسترش دهد به صنعتی که معمولا با احقاق حقوق زنان همخوانی ندارد.
همینطور خرید با او خیلی‌ خوش میگذرد.
1
در حالی‌ که بسیاری از انتقاد‌های کوبنده این صنعت اینترنتی را غیر اخلاقی‌ و بدنام می‌دانند، تعداد رو به افزایشی از مردم به شکل پنهانی در لحظات تنهاییشان نگاهی‌ به اینها میاندازند. آمار و اعداد این ادعا را ثابت میکنند. سکس از طریق دوربین سریعترین رشد را درمیان دیگر انواع صنعت سکس آنلاین داراست. اگر شما هیچوقت آن را روی اینترنت ندیده اید باید بدانید که بسیار عظیم است. دست اندرکاران این صنعت می‌گویند ترافیک اینترنتی سکس ماجزی برابر مجموع ترافیک اینترنتی گوگل و فیسبوک است. سردستهٔ وبسایت های سکس از طریق دوربین، LiveJasmin می‌گوید که حدود ۶۰ میلیون کلیک در روز در آن ثبت شده. این نشان‌دهندهٔ (دیدن) تعداد زیادی از پستان و باسن است.
رشد سریع صنعت وبکم بزرگسالان همچنین صدها هزار شغل پر درآمد در اقتصاد اینترنتی جدید ایجاد کرده. بسیاری از افرادی که در این بازار کار ظهور کرده اند زنان جوان و مادران مجردی هستند که استقلال مالی‌ به دست میاو‌رند در حالی‌ که در محیط امن خانه هایشان کار میکنند.
لارا می‌گوید: “بسیاری از دختران کالج از این طریق راهشان را برای ادامه تحصیل باز میکنند، و بسیاری از مادران اکنون قادر هستند که از پس تامین مخارج خانواده به راحتی‌ برآیند و زمان بیشتری را با کودکانشان بگذرانند.” این توانمند سازی زیادی است. آنها آنچه که انجام میدهند را تحت کنترل دارند و اگر هر گونه چیزی برایشان بیش از حد ناراحت کننده شود آنها خیلی ساده می توانند لپ تاپ را ببندند و بروند.
2
اما نمایش دادن خود در فضای مجازی عمومی‌ خطراتی هم دارد. میلی‌ مارتینز یک مدل مستقل کلمبیایی که معمولا وقتی‌ که جلوی  دوربین میرود بین ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ تماشاچی (آنلاین) دارد، می‌گوید چندین بار از طرف یک فرد دیوانه در آمریکا  تهدید به مرگ شده.  وبسایت چتربیت اقدام به ممنوع کردن استفادهٔ این کاربر از این وبسایت می‌کند . این مدل ۲۱ ساله می‌گوید که اجازه نخواهد داد  که یک آدم روانی‌ او را بترساند. او می‌گوید: “من نمیخواهم که تنها به خاطر یه سری آدم دیوانه از این کار دست بکشم.”
میان دختران مدل اینترنتی جسارت و سرکشی یک ویژگی‌ مشترک است. زنانی که من در نمایشگاه برنامه های سکس آنلاین آمریکای لاتین، در کلمبیا با آنها صحبت کردم می‌گویند: کار آنها خیلی‌ بیشتر از یک شغل است، کارشان از به دست آوردن استقلال اقتصادی گرفته تا عادی سازی رابطهٔ جنسی‌، گسترش مفاهیم هنری و آموختن اینکه چگونه با مردان یه مذاکره موفقیت آمیز داشته باشند را در بر می گیرد.
مارتینز همراه جدید خرید من می‌گوید : “در صفحه اینترنتی شخصیم، من به مردم اجازه نمی‌دهم که به من بگویند چه کار کنم. اگر آنها شروع کنند به درخواست‌های اضافی، اونوقت خیلی‌ راحت صداشون را قطع می‌کنم. مردم در صفحه من از اون چیزی که من هستم لذت میبرند اگر کسی‌ به شما بگه که چیکار باید بکنید اونوقت شما فقط یک عروسک خیمه شب بازی‌ هستید. این من نیستم، من دوست ندارم که رئیس داشته باشم یا اینکه مردم بهم بگن چیکار کنم. من یک روح آزادم.”
مارتینز از یک خانواده مرفه میاید و می‌گوید که جلوی وبکم میرود برای اینکه این کار را دوست دارد نه برای اینکه به آن احتیاج دارد.  حتی خیلی‌ از برنامه های او درباره سکس نیست، فقط جلو دوربین مسخره بازی‌ در میاورد. اما او می‌گوید که کارهای سکسی‌ را هم دوست دارد چون بخشی از وجود اوست.
او همچنین می‌گوید: چتربیت به من این اجازه را داد که تمایلات جنسی‌‌ام را به شکل طبیعی و مثبت نشان دهم. من قضیه را اینجوری میبینم.
3
با در نظر گرفتن اینکه تا حالا چندین ویدیو از او در حال خود ارضائی در فضای اینترنتی پخش شده، امیدواریم که در چندین سال آینده هم او همینطور به قضیه نگاه کند.  (شکستن) این تابو ممکن است در پنج یا ده سال آینده برایش به این جالبی‌ و هیجان انگیزی نباشد، اگر دیدگاه جامعه در این باره با سرعت این صنعت پیشرفت نکند، شانس مارتینز برای یافتن شغلی‌ متفاوت را محدود می‌کند. اما در حال حاضر مارتینز می‌گوید که با این موضوع مشکلی‌ ندارد.
اما آیا او خودش را یک فمینیست می‌دانند؟
او پاسخ میدهد: “نمیدونم، اما من همیشه از این واقعیت دفاع می‌کنم که پسر‌ها و دختر‌ها حقوق یکسان دارند، پس آره، شاید من کمی‌ فمینیستم، از کسانی‌ که دیگران را قضاوت میکنند خوشم نمی‌آید.”
با اینکه گفت که از قضاوت کردن دیگران خوشش نمیاد اما من بهش گفتم که کت سیاهی که تو مغازه امتحان کرد خیلی‌ بهش میامد.
4
همکارش مولی بروک دیگر مدل اینترنتی مستقل می‌گوید: راز جلوی دوربین رفتن این است که به خودتان اطمینان داشته باشید مشتریها در جستجوی سکس به صفحهٔ شما می‌آیند اما به خاطر آن زن می‌مانند.
افرادی هستند که می‌آیند چون فکر میکنند که شما زیباید،اما شخصیت شما بیشترین اهمیت را دارد چون آن چیزیست که آنها را آنجا نگاه می‌دارد.
لارا پیش بینی‌ می‌کند همینطور که این صنعت رشد می‌کند، مدل‌های اینترنتی و صنعت پورن آنلاین بزرگسالان تبدیل به جریان اصلی‌ خواهد شد و وقتی‌ این اتفاق بیفتد  نگاه جامعه به رفتارهای جنسی‌ زنان تغییر خواهد کرد.
5
“این جریان دارد پذیرفته تر میشود. تعداد بسیاری از مدل‌های اینترنتی وجود دارند که یک جریان غالب هستند. این خوبه که می بینیم رفتارهای جنسی‌ زنان از طرف جریان اصلی‌ پذیرفته میشود.”
 • فروشندگان سکس مجازی (Camgirls):  زنانی که روبه دوربین ژستهای سکسی‌ می‌گیرند ودر ازادی آن پول دریافت میکنند.
منبع: فوسیون

در تلگرام به کانال سه پنج بپیوندید تا از تازه‌ترین مطالب آن باخبر شوید:


ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی