حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ مهر ۲۳, چهارشنبه

عذرخواهی بونو٬ خواننده یوتو از کاربران اپل

بونو خواننده اصلی گروه راک یوتو (U2) از اینکه تازه ترین آلبوم آنها به طور خودکار به مجموعه شخصی موسیقی کاربران آی‌تیونز اضافه شده٬ عذرخواهی کرده است.


بونو خواننده اصلی گروه راک یوتو (U2) از اینکه تازه ترین آلبوم آنها به طور خودکار به مجموعه شخصی موسیقی کاربران آی‌تیونز اضافه شده٬ عذرخواهی کرده است.
یکی از کاربران آی تیونز٬ بانک نرم افزار٬ موسیقی و اپلیکیشن شرکت اپل از طریق گفتگویی به وسیله فیسبوک به بونو گفت که تحمیل آهنگ‌های این گروه به مردم "گستاخانه" است و از این خواننده خواست که دیگر اجازه ندهد آلبوم های U2 به طور خودکار به مجموعه موسیقی کاربران اضافه شود.
بونو در جواب به این کاربر عذرخواهی کرد و شرکت اپل هم در واکنش به این اعتراض با ایجاد نزم افزاری جدید این فرصت را برای کاربران فراهم کرده است که تنها با یک کلیک بتوانند این آلبوم را از مجموعه آهنگهای آی تیونز خود حذف کنند.
بونو در ادامه گفت: "ما یک ایده بسیار خوب داشتیم که آلبوم را به طور رایگان در اختیار مردم قرار دهیم و بابت این کار خیلی ذوق زده شده بودیم. هنرمندان گاهی اوقات زیادی ذوق زده می شوند. از اینکه شاید دیگر کسی کارهایمان را نشنود خیلی ترسیده بودیم."
ماه گذشته و همزمان با معرفی محصولات تازه اپل از جمله آیفون ۶ ٬ گروه U2 تازه‌ترین آلبوم خود را به طور رایگان در اختیار ۵۰۰ میلیون کاربر آی‌تیونزقرار دادند.
این اولین آلبوم این گروه ایرلندی بود که در پنج سال گذشته منتشر می‌شد.
بونو در وبسایت شخصی خود نوشته است کسانی که دلشان نمی خواهد حتی موسیقی ما را امتحانی گوش کنند بدانند که چند مرد ایرلندی با جان و دل و اشک و خون خود این آهنگ‌ها را ساختند که حال در آشغالدانی شماست.
تازه ترین آلبوم U2 "ترانه‌های معصومیت" ماه پیش از طریق آی تیونز به کاربران در ۱۱۹ کشور جهان عرضه شد. گزارش شده است که تنها ۵ درصد کاربران این آلبوم را دانلود کرده اند.
گروه U2 که امروزه به عنوان یکی از معروفترین و محبوبترین گروه‌های موسیقی در جهان شناخته می‌شود، در دهه ۷۰ شکل گرفت و شهرتش در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ با انتشار آلبوم‌هایی شاخص چون 'درخت جاشوا' ( Joshua Tree) و 'عزیزم مواظب باش' (Achtung Baby)، عنوانی الهام گرفته از اتحاد دو آلمان، به اوج شهرت رسید.


ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی