حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ مهر ۸, پنجشنبه

پرچم همجنسگرایان به فضا پرتاب شد

بالن و پرچم هردو به زمین بازگشته‌اند اما تصاویر زیبایی از سطح کره زمین و درخشش آفتاب از پشت این پرچم به جا مانده است.این سازمان گفته است که هدف اصلی از این اقدام "ترویج و حمایت از اصول حقوق بشر است که از اساسی‌ترین حقوق جامعه همجنسگرایان، تراجنسی‎ها و دوجنسگرایان به شمار می‌رود".

پرچم همجنسگرایانImage copyrightYOUTUBE/PLANTINGPEACE
پرچم رنگین کمان که به نماد همجنسگرایان تبدیل شده است به وسیله بالنی که قابلیت پرواز در ارتفاع بالا را دارد به فضا فرستاده شده است.
سازمان "کاشتن صلح" (Planting Peace) که سازمانی غیرانتفاعی است و هدفش ترویج صلح در جهان است روز ۱۷ اوت در میلواکی، ایالت ویسکانسن آمریکا، این پرچم را به فضا فرستاد. 
دوربینی که در بالن نصب بود صعود آن را به ارتفاع بیش از ۳۴ کیلومتر بالای سطح زمین ضبط کرده و نشان داده است.
بالن و پرچم هردو به زمین بازگشته‌اند اما تصاویر زیبایی از سطح کره زمین و درخشش آفتاب از پشت این پرچم به جا مانده است.
این سازمان گفته است که هدف اصلی از این اقدام "ترویج و حمایت از اصول حقوق بشر است که از اساسی‌ترین حقوق جامعه همجنسگرایان، تراجنسی‎ها و دوجنسگرایان به شمار می‌رود".
مسئولان این سازمان در بیانیه خود می‌گویند امیدوارند این اقدام "ما را به جهانی فاقد تبعیض و ترس" نزدیک‎تر کند.
همجنسگرا ستیزیImage copyrightREUTERS
آنها علاوه بر فعالیت در زمینه حقوق همجنسگرایان، برنامه‌هایی برای ارائه کمک‎های انساندوستانه و حفاظت از محیط زیست در سراسر جهان انجام می‌دهد.
این سازمان اخیرا برای انتشار یک پوستر که در آن دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حال نزدیک شدن برای بوسیدن تد کروز، رقیب پیشین اوست، در رسانه ها جنجال به پا کرد.
روی این پوستر نوشته است به ترس از همجنسگرایان یا "هوموفوبیا" پایان دهید.

هیچ نظری موجود نیست:

پادکست سه پنج

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی