حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ مهر ۸, پنجشنبه

مدونا برای هیلاری کلینتون لخت شدمدونا خواننده ي مردمي و از جان و خان و مان گذشته طي يك حركت تبليغاتي براي جمع كردن راي براي هيلاري كلينتون لخت شده، هرچند او يك عمري ست لخت است و معلوم نيست دقيقن چه چيزي را درآورده اما دستش هم درد نكند، حالا شانس آن ترامپ بدبخت است كه آرنولد كله كاندومي برايش لخت مي شود

نوشین زرگری

مدونا خواننده ي مردمي و از جان و خان و مان گذشته طي يك حركت تبليغاتي براي جمع كردن راي براي هيلاري كلينتون لخت شده، هرچند او يك عمري ست لخت است و معلوم نيست دقيقن چه چيزي را درآورده اما دستش هم درد نكند، حالا شانس آن ترامپ بدبخت است كه آرنولد كله كاندومي برايش لخت مي شود، ولي خب زن حسابي تو نمي گويي ما هم دلمان مي خواهد؟ ما آدم نيستيم؟ نكند فقط آمريكايي ها دل دارند؟ اين درست و انساني است كه تو آن ور دربياوري ولي ما اينجا با "تكرار مي كنم" برويم به ري شهري راي بدهيم؟ هرچند با دو ممه بهار نمي شود. حالا نمي گويم زبانم لال خاتمي هم بايد لخت مي شد، اصلن ضد تبليغ بود، به هرحال سني از ايشان گذشته و بنظر نمي آيد آن انحناهاي زيبا و هوس انگيز تو را هم داشته باشد، بحث اين است فرق تا به كجا، اقلن يك نَفَر به نيابت از ايشان لخت مي شد، اين خانم عفيفه، مهتاب كرامتي خوب چيزي بود، هم جنبه تبليغاتيش بالا بود هم شاسي ش، خدا شاهد است در انتخابات بعدي ما ديگر با تكرار مكرار كاري نداريم، اصلن ديگر جواب نمي دهد با اين اوضاع، يك نَفَر بايد لخت شود، حالا خودتان انتخاب كنيد، فقط احمدي نژاد نشود، او هرچه بيشتر لباس بپوشد بهتر است و يك گوني هم بكشد سرش، اوه، او كه اصلن كانديد نيست، اما شايد بخواهد به طرفداري از يك كانديدا اين حركت را انجام بدهد كه خب من ترجيح مي دهم زنده نباشم. همان خانم كرامتي يا اگر برايتان ميسر نيست اين پسره، امير جديدي. همان امير جديدي لخت شود من به پدرم هم راي مي دهم، ديگران كه جاي خود دارند.Katy Perry has joined Funny Or Die's 'Everyone Votes campaign' and wants you to know that there is no dress code this election day. Just get out there and make your voice heard in whatever outfit seems appropriate! 

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی