حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ شهریور ۳۱, چهارشنبه

عکس های مراسم جوایز امی که مهم‌ترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست را ببینید


عکس های برنده‌های جوایز امی که مهم‌ترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست را ببینید

برنده‌های جوایز امی که مهم‌ترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست و از آن به عنوان به اسکار تلویزیونی یاد می‌شود، بامداد دوشنبه 29 شهریور به وقت ایران، در مراسمی با اجرای جیمی کیمل مجری، نویسنده و کمدین در مایکروسافت تیه‌تر در لس آنجلس معرفی شدند. 
فصل ششم درام فانتزی "بازی تاج و تخت" (Game of Thrones) تولید شبکه اچ‌بی‌او که با 23 نامزدی پیشتاز نامزدهای جوایز امی بود توانست بار دیگر جایزه امی بهترین سریال درام را دریافت کند. 
"بازی تاج و تخت" در بخش‌های بهترین کارگردانی و بهترین نوشتار یک سریال درام هم جایزه گرفت، اما بازیگران سریال ناکام ماندند. امسال در میان بازیگران "بازی تاج و تخت"، پیتر دینکلیج و کیت هرینگتن در بخش بهترین بازیگر مرد مکمل و امیلیا کلارک، لنا هدی و میزی ویلیامز در بخش بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال درام نامزد بودند.
سریال موفق شبکه اچ‌بی‌او هفته پیش هم در مراسم معرفی بخش‌های فنی جوایز امی در 9 بخش از جمله بهترین انتخاب بازیگر برای یک سریال درام، بهترین طراحی لباس یک سریال فانتزی، بهترین صداگذاری یک سریال، بهترین جلوه‌های تصویری ویژه، بهترین طراحی صحنه یک سریال فانتزی و... پیروز شد.
"بازی تاج و تخت" به این ترتیب با دریافت 12 جایزه بیشترین جایزه را در شصت و هشتمین جوایز امی دریافت کرد. این سریال سال گذشته هم با 24 نامزدی پیشتاز نامزدهای جوایز امی بود و در نهایت با دریافت 12 جایزه امی از جمله بهترین سریال درام، رکورد بیشترین پیروزی یک سریال در یک سال در جوایز امی را جابجا کرد.
اکنون "بازی تاج و تخت" با 37 جایزه رکورد دریافت بیشترین جایزه برای یک سریال درام در تاریخ جوایز امی را در اختیار دارد.

این سریال از روی مجموعه کتاب‌های فانتزی و پرفروش جرج آر. آر. مارتین ساخته شده و داستان هفت قلمروی افسانه‌ای است که بر سر پادشاهی با هم در حال جنگ هستند. فصل هفتم سریال پاییز 2017 پخش می‌شود.
"بازی تاج و تخت" امسال در بخش بهترین سریال درام با "آمریکایی‌ها" از شبکه اف‌ایکس، "Better Call Saul" از شبکه ای‌ام‌سی، "دانتن ابی" از شبکه پی‌بی‌اس، "هوملند" از شبکه شوتایم، ""خانه پوشالی" از شبکه نتفلیکس و "آقای روبات" از شبکه یو‌اس‌ای رقابت کرد.
برای دومین سال پیاپی جایزه امی بهترین سریال کمدی به "ویپ" (Veep) از اچ‌بی‌او رسید. "ویپ" برای دریافت این جایزه مجموعه‌های "Black-ish" و "خانواده مدرن" از ای‌بی‌سی، "استاد هیچی" (Master of None) و "کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر" از نتفلیکس، "سیلیکن ولی" از اچ‌بی‌او و "شفاف" (Transparent) از آمازون را به عنوان رقیب پیش رو داشت.

جولیا لوئیس-دریفوس ستاره "ویپ" هم برای پنجمین سال پیاپی برنده جایزه امی بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی شد. او اکنون با شش پیروزی در بخش بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی، بیش از هر بازیگر دیگری در این بخش جایزه گرفته است. تا پیش از این، کندیس برگن و مری تایلر مور هر یک با پنج جایزه (مانند لوئیس-دریفوس برای بازی در دو نقش متفاوت) رکورددار بودند. لوئیس-دریفوس اکنون در مجموع 8 جایزه امی در کارنامه دارد. 

"مردم علیه ا. جی. سیمسن"
"مردم علیه ا. جی. سیمسن" (The People V. O.J. Simpson) از شبکه اف‌ایکس جایزه بهترین سریال کوتاه را از آن خود کرد. این مجموعه تحسین‌شده در بخش‌های بهترین بازیگر مرد در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی (کورتنی بی. ونس)، بهترین بازیگر زن (سارا پالسن) و بهترین بازیگر مرد مکمل (استرلینگ کی. براون) و بهترین نوشتار یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی یا برنامه ویژه هم پیروز شد. "مردم علیه ا. جی. سیمسن" با 22 نامزدی بعد از "بازی تاج و تخت"، بیشترین تعداد نامزدی را کسب کرده بود و در نهایت برنده 9 جایزه شد. 
جایزه بهترین فیلم تلویزیونی هم به "شرلوک: عروس نفرت‌انگیز" از شبکه پی‌بی‌اس رسید. پیروزی "شرلوک: عروس نفرت‌انگیز" در این بخش با توجه به حضور رقیب مطرحی چون "همه راه" با بازی وودی هارلسن در نقش لیندون بی جانسون رئیس جمهور پیشین آمریکا، تا حد زیادی غافلگیرکننده بود. 

"شرلوک: عروس نفرت‌انگیز" 
در بخش بهترین بازیگر زن در یک سریال درام، تاتیانا ماسلانی در حالی برای "سیاه یتیم" برنده شد که در این بخش بازیگران مطرحی چون کلر دینز، وایولا دیویس، تاراجی پی. هنسن و رابین رایت نامزد بودند. 
رامی مالک دیگر بازیگر جوان بااستعداد هم برای "آقای روبات" جایزه بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام را از آن خود کرد. او در این بخش رقبای قدرتمندی چون لیو شرایبر و کوین اسپیسی را پیش رو داشت.
"خانه پوشالی" با وجود 13 نامزدی مراسم امی را دست خالی ترک کرد تا کوین اسپیسی و رابین رایت همچنان در حسرت دریافت اولین جایزه امی برای کار خود در این سریال بمانند.

سریال "فارگو" از شبکه اف‌ایکس که با 18 نامزدی بعد از "بازی تاج و تخت" و "مردم علیه ا. جی. سیمسن" بیشترین شانس را برای دریافت جوایز امی امسال داشت، تنها در دو بخش فنی (تدوین صدا و فیلمبرداری) برنده شد.
شبکه اچ‌بی‌او در مجموع در جوایز امی امسال 22 جایزه به دست آورد. اچ‌بی‌او برای چهارمین سال پیاپی پیشتاز شبکه‌های تلویزیونی شد. شبکه اف‌ایکس با دریافت 18 جایزه، دیگر شبکه موفق در جوایز امی 2016 بود.
آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی هر سال جایزه امی را به بهترین‌های دنیای تلویزیون در بخش‌های مختلف درام، کمدی، سریال کوتاه، فیلم تلویزیونی، برنامه‌های زنده و ... اعطا می‌کند.
نامزدهای امی 2016 از میان برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی‌زبان که از تاریخ اول ژوئن 2015 تا 31 مه 2016 از شبکه‌های مختلف تلویزیونی در آمریکا پخش شدند انتخاب شدند. 
فهرست برندگان شصت و هشتمین جوایز امی در بخش‌های سریال، فیلم تلویزیونی و بازیگری به شرح زیر است:
بهترین سریال درام: "بازی تاج و تخت"
دیگر نامزدها: "آمریکایی‌ها"، "Better Call Saul"، "دانتن ابی"، "هوملند"، "خانه پوشالی"، "آقای روبات"
بهترین سریال کمدی: "ویپ"
دیگر نامزدها: "Black-ish"، "خانواده مدرن"، "استاد هیچی"، "کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر"، "سیلیکن ولی"، "شفاف"
بهترین سریال کوتاه: "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی"
دیگر نامزدها: "جنایت آمریکایی"، "فارگو"، "The Night Manager"، "ریشه‌ها" (Roots)
بهترین فیلم تلویزیونی: "شرلوک: عروس نفرت‌انگیز"
دیگر نامزدها: "A Very Murray Christmas"، "همه راه" All The Way))، "لوتر"، ""Confirmation
بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام: رامی مالک، "آقای روبات"
دیگر نامزدها: کایل چندلر، "Bloodline" / باب اودنکرک، "Better Call Saul" / متیو ریس، "آمریکایی‌ها" / لیو شرایبر، "ری داناوان" / کوین اسپیسی، "خانه پوشالی"
بهترین بازیگر مرد در یک سریال کمدی: جفری تامبور برای "شفاف"
دیگر نامزدها: آنتونی اندرسن، "Black-ish" / عزیز انصاری، "استاد هیچی" / ویل فورت، "آخرین مرد روی زمین" / ویلیام اچ. میسی، "بی‌شرم" / تامس میدلیچ، "سیلیکن ولی"
بهترین بازیگر مرد در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: کورتنی بی. ونس، "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی"
دیگر نامزدها: برایان کرانستن، "همه راه" / بندیکت کامبربچ، "شرلوک" / ایدریس البا، لوتر / کوبا گودینگ جونیر، "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی" / تام هیدلستن، "The Night Manager"
بهترین بازیگر زن در یک سریال درام: تاتیانا ماسلانی، "سیاه یتیم"
دیگر نامزدها: کلر دینز، "هوملند" / وایولا دیویس برای "How to Get Away With Murder" / تاراجی پی. هنسن، "امپایر" / کری راسل، "آمریکایی‌ها" / رابین رایت، "خانه پوشالی"
بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی: جولیا لوئیس-دریفوس برای "ویپ"
دیگر نامزدها: الی کمپر، "کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر" / لوری متکالف، " Getting On" / تری الیس راس، "Black-ish" / ایمی شومر، "درون ایمی شومر" / لیلی تاملین، "گریس و فرانکی"
بهترین بازیگر زن در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: سارا پالسن، "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی"
دیگر نامزدها: کریستن دانست، "فارگو" / فلیسیتی هافمن، "جنایت آمریکایی" / اودرا مکدانلد، "Lady Day at Emerson’s Bar and Grill" / لیلی تیلور، "جنایت آمریکایی" / کری واشینگتن، "Confirmation"
بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال درام: بن مندلسن، "Bloodline"
دیگر نامزدها: جاناتان بنکس، "Better Call Saul" / پیتر دینکلیج برای "بازی تاج و تخت" / کیت هرینگتن، "بازی تاج و تخت" / مایکل کلی، "خانه پوشالی" / جان وویت، "ری داناوان"
بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال کمدی: لوییس اندرسن، "Baskets"
دیگر نامزدها: آندره برائر، "Brooklyn Nine-Nine" / تیتوس برجس، "کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر" / تونی هیل برای "ویپ" / مت والش، "ویپ"
بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: استرلینگ کی. براون، "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی"
دیگر نامزدها: هیو لوری، "The Night Manager" / جسی پلمونز، "فارگو" / دیوید اشویمر، "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی" / جان تراولتا، "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی"
بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال درام: مگی اسمیت، "دانتن ابی"
دیگر نامزدها: امیلیا کلارک، "بازی تاج و تخت" / لنا هدی، "بازی تاج و تخت" / مورا تیرنی، "The Affair" / میزی ویلیامز، "بازی تاج و تخت" / کنستانس زیمر، "UnREAL"
بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال کمدی: کیت مکینن، "ستردی نایت لایو"
دیگر نامزدها: آنا چلامسکی، "ویپ" / نیسی نش، "Getting On" / آلیسن جانی، "Mom" / گابی هافمن، "شفاف" / جودیت لایت، "شفاف"
بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: رجینا کینگ، "جنایت آمریکایی"
دیگر نامزدها: کتی بیتس، "داستان وحشت آمریکایی" / جین اسمارت، "فارگو" / سارا پالسن، "داستان وحشت آمریکایی" / اولیویا کلمن، "The Night Manager" / ملیسا لئو، "همه راه"
بهترین کارگردانی یک سریال درام: میگل ساپوچنیک برای اپیزود "نبرد حرام‌زاده‌ها" از "بازی تاج و تخت"
بهترین کارگردانی یک سریال کمدی: جیل سولووی برای اپیزود "مرد روی زمین" از "شفاف"
بهترین کارگردانی یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی یا برنامه ویژه: سوزان بی‌یر برای "The Night Manager"
بهترین نوشتار یک سریال درام: دیوید بنیوف و دی. بی. وایس برای اپیزود "نبرد حرام‌زاده‌ها" از "بازی تاج و تخت"
بهترین نوشتار یک سریال کمدی: عزیز انصاری و آلن یانگ برای اپیزود "پدر و مادرها" از "استاد هیچی"
بهترین نوشتار یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی یا برنامه ویژه: دی. وی. دی‌وینسنتیس برای اپیزود "مارسیا، مارسیا، مارسیا" از "مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی"

Priyanka Chopra
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Sarah Paulson
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Tracee Ellis Ross
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Claire Danes
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Taraji P. Henson
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Amy Poehler
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Tina Fey
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Connie Britton
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Anna Chlumsky
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Ellie Kemper
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Kerry Washington
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Sofia Vergara
Frazer Harrison / Getty Images
Padma Lakshmi
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Natasha Lyonne
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Constance Wu
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Emilia Clarke
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin and Millie Bobby Brown
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Regina King
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Rami Malek
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Jane Krakowski
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
David Schwimmer and Zoe Buckman
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Laverne Cox
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Sarah Hyland
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Julius Tennon and Viola Davis
Frazer Harrison / Getty Images
Ariel Winter
Frazer Harrison / Getty Images
Tatiana Maslany
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Kristen Bell
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Angela Bassett
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Sophie Turner
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Gwendoline Christie
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Maisie Williams
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Joanne Froggatt
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Stephanie Allynne and Tig Notaro
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
America Ferrera
Frazer Harrison / Getty Images
Trevor Jackson
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Allison Janney
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Mandy Moore
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Tony Goldwyn
Frazer Harrison / Getty Images
Shiri Appleby
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Constance Zimmer
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Randall Park
Frazer Harrison / Getty Images
Judith Light
Frazer Harrison / Getty Images
Maura Tierney
Frazer Harrison / Getty Images
Sterling K. Brown and Ryan Michelle Bathe
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Emily Ratajkowski
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Alia Shawkat
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Robin Dearden and Bryan Cranston
Frazer Harrison / Getty Images
Reggie Watts
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Melora Hardin
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Felicity Huffman and William H. Macy
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Niecy Nash
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Robin Wright
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Gaby Hoffmann and Jill Soloway
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Amy Landecker
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Yara Shahidi
Frazer Harrison / Getty Images
Laura Carmichael
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Michelle Dockery
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Neve Campbell
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Amanda Peet
Frazer Harrison / Getty Images
Keegan-Michael Key and Elisa Pugliese
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Carly Chaikin
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Portia Doubleday
Frazer Harrison / Getty Images
Alexandra Billings
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Terrence Howard and Mira Pak
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Julie Bowen
Frazer Harrison / Getty Images
Brad Goreski
Frazer Harrison / Getty Images
Rob Delaney and Sharon Horgan
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Kathryn Hahn
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Jerry Seinfeld and Jessica Seinfeld
Frazer Harrison / Getty Images
Giuliana Rancic
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Kirsten Dunst
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Jesse Tyler Ferguson and Justin Mikita
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Hannah Murray
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Lauren Adams
Frazer Harrison / Getty Images
Mario Lopez
Frazer Harrison / Getty Images
Tori Kelly
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Natalie Morales
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Louie Anderson
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Gail Simmons
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Julianne Hough
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Trace Lysette
Frazer Harrison / Getty Images
John Singleton
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Thomas Middleditch and Mollie Gates
Frazer Harrison / Getty Images
Suzanne Cryer
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Hank Azaria
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Lili Taylor
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Porsha Williams
Frazer Harrison / Getty Images
Raini Rodriguez and Rico Rodriguez
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Emily Robinson
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Jill Kargman
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Zuri Hall
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Eric Wareheim
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Emmy Rossum
Frazer Harrison / Getty Images
Liz Hernandez
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Kathy Bates
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Ross Mathews
Alberto E. Rodriguez / Getty Images
Nancy O’Dell
Robyn Beck / AFP / Getty Images
Hari Nef


ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی