حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ شهریور ۲۷, شنبه

داستان سکسی | چرا نباید بخوانیم؟

وقتی درباره عکس سکسی حرف میزنیم، خیلی ها موافقند که تماشای آن، تاثیرات نامطلوبی دارد و کار دستمان میدهد. اما وقتی ماجرا به داستان سکسی میرسد، عدهای گمان میکنند بحث فرق میکند. اما واقعیت ماجرا چیست؟


وقتی درباره عکس سکسی حرف میزنیم، خیلی ها موافقند که تماشای آن، تاثیرات نامطلوبی دارد و کار دستمان میدهد. اما وقتی ماجرا به داستان سکسی میرسد، عدهای گمان میکنند بحث فرق میکند. اما واقعیت ماجرا چیست؟
در یکی از گروههای اینترنتی انگلیسی زبان، یک نفر درباره ماجرای داستانهای سکسی نوشته است من ۳۲ سال دارم، به صورت منظم، داستانهای خیلی سکسی میخوانم، وقتی آنها را میخوانم با شخصیت ماجرای سکسی همذات پنداری میکنم. سپس بسیار مورد تاثیر قرار میگیرم. آیا این موضوع می تواند باعث شود تا آسیب روانی و مغزی در آینده ببینم؟

پاسخهای بسیار متناقض و البته گاهی همراه با شوخی در زیر نوشته او منتشر شده بود. اما واقعیت چیست؟
برای مردان، مطالعه داستان های پورن، یا قصههای سکسی میتواند منجر به کاهش کیفیت رابطه زناشویی شود. این داستانها اعتیادآور هستند. اعتیاد به سکس یا اعتیاد به فانتزیهای جنسی میتواند منجر به ایجاد درگیری ذهنی در بزرگسالان و افزایش جرم و جنایت و خطاهای اجتماعی در میان نوجوانانی باشد که این روزها در اینترنت ممکن است با این متنهای مرتبط با مسائل جنسی مواجه شوند.
همهگیر شدن این موارد، استفاده عمومی در سطح جامعه و رشد ویروسی این داستانهای سکسی، میتواند در تیراژ بالا، منجر به تضعیف خانواده، افزایش فحشا و خشونت علیه زنان شود. ترویج سکس خانوادگی، سکس ضربدری و دیگر روشهای نامعمول و غیراخلاقی و مواردی مشابه آن، میتواند تاثیر وحشتناک نامطلوبی روی سلامت خانواده و سلامت اجتماعی بگذارد.
از آنجا که کسی داستانهای سکسی را با دید انتقادی نمیخواند، در بسیاری از آنها، مواردی غیرمعمول، غیر معقول و حتی غیر قابل انجام روایت میشود، بهداشت مورد توجه قرار نمیگیرد و همهچیز را به تخیلِ در اختیار قرار داده شده از طرف مخاطب محول میکنند. تخیلی که در آن زمان، نه درگیر فعلها و جملهبندیها و خط روایی داستان که درگیر تخیلات موهوم است.
در نتیجه آسیبی که پورنوگرافی روایی، به خانواده میزند ویرانگر است. بلوغ زودرس، یکی از این موارد آسیبهاست. بلوغ زودرسی که به تحقیر و خشونت علیه زنان دامن زده، میتواند تاثیر خودش را در سراسر زندگی یک فرد بگذارد. مشکلات زناشویی یکی از آنهاست و افزایش آمار طلاق خود میتواند یکی از پیامدهای خواندن داستانهای سکسی باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

پادکست سه پنج

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی