حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ مرداد ۸, چهارشنبه

پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم به منتقدان حمله به غزه پیوستند


گروهی از هنرمندان عرصه سینما در اسپانیا از جمله پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم، بازیگران سرشناس و زوج هنری، در نامه‌ای سرگشاده، حمله‌های اسرائیل به نوار غزه را محکوم کرده‌اند.

بی بی سی : گروهی از هنرمندان عرصه سینما در اسپانیا از جمله پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم، بازیگران سرشناس و زوج هنری، در نامه‌ای سرگشاده، حمله‌های اسرائیل به نوار غزه را محکوم کرده‌اند.


نامه این هنرمندان در روزنامه‌ای اسپانیایی 
کلیک
منتشر شده و در آن، از اتحادیه اروپا خواسته شده است تا "بمباران مردم غیرنظامی فلسطینی از زمین، دریا و هوا متوقف شود."

لولا هررا، ادواردو نوریغا، رزا ماریا سردا، بازیگران سینما و پدرو آلمودووار، مونتو آرمنداری و بنتیو زامبرانو، از فیلمسازان اسپانیایی از دیگر امضاکنندگان این نامه هستند.
در نامه آنها آمده است: "این روزها غزه روزهایی دهشتناک را پشت سر می‌گذارد؛ تحت محاصره و زیر حمله‌های زمینی، هوایی و دریایی. خانه‌های فلسطینیان نابود می‌شود، به آب و برق دسترسی ندارند و نمی‌توانند به راحتی به مدارس و بیمارستان‌های خود بروند."
امضاکنندگان این نامه نسبت به آثار "فیزیکی، اخلاقی و روانی" حمله‌های اسرائیل بر مردم غزه ابراز تاسف کرده‌اند و خواهان پایان یافتن محاصره این منطقه شده‌اند.

دور تازه درگیری‌های حماس و اسرائیل از روز هشتم ژوئیه (۱۷ تیر) آغاز شد. منابع فلسطینی گفته‌اند که در حدود سه هفته حمله نظامی اسرائیل بیش از هزار و ۲۵۰ فلسطینی کشته شده‌اند که بیشتر آنها غیرنظامی بوده‌اند. در طرف اسرائیلی هم منابع نظامی کشته شدن ۵۳ نظامی و سه غیرنظامی را تایید کرده‌اند.
بیشتر قربانیان حملات اسرائیل در غزه غیرنظامی و حدود یک‌چهارم آنها کودکان زیر ۱۲ سال هستند. اداره امدادرسانی سازمان ملل متحد در غزه هم اعلام کرده است که بیست و سه روز پس از آغاز حملات سنگین اسرائیل به غزه، شمار بیجاشدگان این جنگ به مرز ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.
حمله‌های اسرائیل به غزه در هفته‌های اخیر واکنش چندین چهره پرطرفدار بین‌المللی را به دنبال داشته است و تعدادی از آنها در صفحه توییتر خود با به کار بردن FreePalestine# (هشتگ فلسطین را آزاد کنید) از مردم غزه اعلام حمایت کردند، هرچند تعدادی از آنها کمی بعد توییت خود را پاک کردند.


میا فارو، هنرپیشه و سفیر سازمان ملل متحد در توییتر خود از مردم غزه اعلام حمایت کرد و سلنا گومز، خواننده آمریکایی در حساب کاربری خود در اینستاگرام 
عکسی را به نمایش گذاشت و نوشت "برای غزه دعا کنید." هرچند این عکس را کمی بعد حذف کرد.
با این حال، گروهی دیگر از چهره‌های سرشناس، از جمله بار رافائلی، مدل اسرائیلی، واکنشی متفاوت داشتند و در توییتر از اسرائیل اعلام حمایت کردند.
 • حدود دو هفته قبل، ریانا توییت کرد: FreePalestine# و حدود هشت دقیقه بعد آن را حذف کرد
 • جیجی حدید، مدل، توییت کرد: FreeGaza# و بعد حذفش کرد
 • دوایت هاورد، بسکتبالیست توییت FreePalestine# خود را حذف کرد و بعد گفت که این توییت یک اشتباه بود و عذرخواهی کرد
 • آماری استاودمایر، بسکتبالیست و عضو تیم نیویورک نیکز در صفحه اینستاگرامش عکسی را با عنوان "برای فلسطین دعا کنید" منتشر و بعد حذف کرد
 • سلنا گومز، خواننده پرطرفدار در اینستاگرام عکسی را منتشر کرد و نوشت: "برای غزه دعا کنید." ولی بعدا آن را حذف کرد
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی