حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ اسفند ۱۴, چهارشنبه

علیشاه مولوی،شاعر ایرانی وارد بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان فیروزگر تهران شد


علیشاه مولوی شب گذشته به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان فیروزگر تهران بستری شد. فرزند وی از رسیدگی اولیه به آقای مولوی اظهار نارضایتی کرد اما معاون بیمارستان در گفتگو با CHN اعلام کرده‌است که تیم پزشکی تمام تلاش خود را برای کمک به علیشاه مولوی می‌کند.دیدن بزرگان روی تخت بیمارستان همیشه دردآور است. علیشاه مولوی پنجه افکنده در پنجه قدرترین حریف دنیا و می جنگد.
 
به گزارش CHN‌ خبر بستری شدن علیشاه مولوی خیلی زود در رسانه‌ها منتشر شد. پیش از این پسر وی از وضعیت نه چندان خوشایند بیمارستان اظهار نارضایتی کرده بود.
 
وی در گفتگو با CHN گفته بود "درست در زمانی که پدرم با وضعیت وخیم وارد بیمارستان شد رسیدگی به وی در اتاقی صورت می‌گرفت که در حال تعمیر بود و دقیقا بالای سر پدرم کارگران در حال پتک زدن به دیوار بودند."
 
وضعیتی که باعث ناخرسندی فرزند علیشاه مولوی شد. با این حال مسئولان بیمارستان اعلام کردند که وضعیت اضطراری در لوله‌های آب به وجود آمده و تمام تلاششان را برای بهبود علیشاه مولوی می‌کنند
 
خبرگزاری میراث فرهنگی با مراجعه به بیمارستان فیروزگر وضعیت علیشاه مولوی را از دکتر معتمد (دکتر وی) جویا شد.
 
معتمد دراین‌باره گفت: «خونریزی گسترده بوده و تمامی مغر ایشان را فرا گرفته است. دلیل اصلی این حمله فشار خون بالا و دیابت بیمار است که باعث شده هم‌اکنون در بیهوشی کامل به سر برده و هوشیاریشان از شب گذشته روی 5 ثابت است.»
 
وی در ادامه گفت: «تمام تلاشمان را برای احیا و سلامت نگه داشتن قلب و دیگر اعضای بدن می‌کنیم.»
 
هم‌اکنون علیشاه مولوی در بیهوشی به سر می‌برد و به بخش مراقبت‌های ویژه آی سی یو منتقل شده‌است
 
به گزارش CHN تیم پزشکی بیمارستان فیروزگر وضعیت آقای مولوی را ناامید کننده اعلام کردند.
 
ریاست بیمارستان فیروزگر و معاونت این بیمارستان در مصاحبه با خبرنگار میراث فرهنگی درباره اظهار نارضایتی فرزند آقای مولوی اعلام کردند: «وضعیت اورژانس بیمارستان به دلیل شکستگی لوله های آب متناسب بیماران نبوده است و آن ها تمام تلاششان را برای بهبود شرایط در حداقل زمان میکنند و همچنین اعلام آمادگی برای هرنوع خدمات دهی مناسب به آقای مولوی کردند.»
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی