حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ اسفند ۱۴, چهارشنبه

اسکار ۲۰۱۴؛ پربیننده‌ترین در ده سال گذشته


به گفته شبکه ABC، پخش کننده مراسم زنده اعطای جوایز اسکار ۲۰۱۴، این برنامه با ۴۳ میلیون بیننده در آمریکا به پربیننده ترین مراسم اسکار در ده سال گذشته تبدیل شد.

این دومین بار بود که الن دجنرس مجری اسکار بود

به گفته شبکه ABC، پخش کننده مراسم زنده اعطای جوایز اسکار ۲۰۱۴، این برنامه با ۴۳ میلیون بیننده در آمریکا به پربیننده ترین مراسم اسکار در ده سال گذشته تبدیل شد.
بر اساس وبسایت آمارگیری نیلسن، بینندگان این مراسم که مجری آن الن دجنرس، مجری تلویویزیون و کمدین آمریکایی بود نسبت به سال گذشته ۶.۴ درصد افزایش داشت.

رکورد بیشترین بیننده مراسم اسکار در قرن بیست و یکم با ۴۳.۶ میلیون نفر به سال ۲۰۰۴ باز می گردد که فیلم 'ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه' بیشتر جایزه ها را به خود اختصاص داد.
اما رکورد بیشترین بیننده تاریخ اسکار با ۵۵.۳ میلیون نفر مربوط به سال ۱۹۹۸ است که فیلم 'تایتانیک' یازده اسکار به دست آورد.
اجرای سال گذشته که بر عهده ست مک فرالین، نویسنده و کمدین آمریکایی بود با انتقادهایی همراه بود و بسیاری از منتقدان می گفتند که شوخی های او "نامناسب" بوده است.
عکسی که نزدیک به سه میلیون بار ریتوییت شد
دومین اجرای الن دجنرس با آنکه شوخی‌هایی مانند سال گذشته نداشت، اما با بازتاب مختلفی رو به رو شده است که به گفته عده ای تلاش سال های پیش برای جذب بینندگان جوانتر در آن دیده نمی شد.
با این حال شرکت نیلسن گزارش کرده که امسال نسبت به سال گذشته یک درصد به بینندگان بین ۱۸ تا ۳۴ سال افزوده شد.
با وجود اظهارات منتقدان، رکودشکنی عکسی که دجنرس همراه با چند ستاره هالیوود روی توییترش گذاشت و نزدیک به سه میلیون بار ریتوییت شد، شاید گواهی بر جذابیت آن نزد جوانترها بوده است.
در بخشی از مراسم الن دجنرس با تلفن همراه خود سراغ مریل استریپ رفت و گفت: تو با ۱۸ بار نامزد شدن رکورددار هستی. بیا عکسی بگیرم و توییت کنیم و رکورد بیشترین ریتوییت را بشکنیم.
هنگام عکس انداختن بازیگران دیگری مثل بردلی کوپر، کوین اسپسی، جولیا رابرتز و جنیفر لورنس هم به این دو نفر پیوستند.
حساب توییتر الن دجنرس پس از این لحظه برای چند دقیقه از دسترس خارج شد.
توییتر اعلام کرده است در هنگام برگزاری مراسم جوایز اسکار ۱۴.۷ میلیون موضوع در رابطه با اسکار در سراسر جهان توییت شده است.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی