حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۰ شهریور ۱۴, دوشنبه

"روزگار" و "شهروند" توقیف شدند


رادیو زمانه:هيات نظارت بر مطبوعات امروز دوشنبه ۱۴ شهريور دو نشريه "روزگار" و "شهروند امروز" را توقف کرد. اين در حالی است که معاون مطبوعاتی وزير ارشاد گفته است ما نمی خواهيم هيچ روزنامه نگاری بيکار بماند.
روزنامه روزگار به گفته معاون مطبوعاتی وزير ارشاد به دليل تغيير صفحه آرايی و شبيه شدن به يک روزنامه از قبل‌توقيف شده، تعطيل شد. همچنين علت توقيف شدن "شهروند امروز" به نوشته خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، «انتشار مطالب خارج از حدود مقرر» بوده است.

عليرضا مختاری، معاون مطبوعاتی وزير ارشاد، به خبرگزاری فارس گفته است: « نشريه روزگار تا مردادماه سال ۱۳۸۵ طراحی و شکل ديگری داشت اما از هفته گذشته اين روزنامه به شکل جديدی منتشر شد و در مطبوعات و رسانه‌ها بيان می‌شد که شبيه نشريه توقيف‌شده‌ای، انتشار خود را آغاز کرده است. از سويی شماره نشريه تغيير پيدا کرده و از صفر و با ذکر دوره جديد منتشر شده است. »
روزنامه روزگار به گفته معاون مطبوعاتی وزير ارشاد به دليل تغيير صفحه آرايی و شبيه شدن به يک روزنامه از قبل‌توقيف شده، تعطيل شد

وی همچنين اشاره کرده که اين روزنامه مسائل سياسی را در صفحه ای به نام "ايران و ايرانيان" منتشر می کرد.
وی همچنين گفته است که وزارت ارشاد و هيات نظارت بر مطبوعات مخالفتی با اشتغال خبرنگاران روزنامه های توقيف شده ندارد و ما نمی خواهيم هيچ روزنامه نگاری بيکار بماند.
همچنين طبق خبر ايرنا، هيات نظارت ۱۶ نشريه از استانهای مختلف مجوز انتشار گرفتند.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی