حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۶ اردیبهشت ۵, سه‌شنبه

افزایش روسپی خانه های ایرانی در گرجستان


روسپی‌گری امن درکشورهای حاشیه دریای خزر. گرجستان برای روسپیان ایرانی امن‌تر از تهران است.
در ماه آوریل جاری دست کم سه فاحشه خانه جدید توسط ایرانیان در تفلیس افتتاح شد.

طی حدود 14 ماه گذشته که رژیم لغو روادید بین ایران و گرجستان احیا شده است، تعداد فاحشه های خانه ایرانی نیز در تفلیس رو به افزایش نهاده است. قفقازستان تاکنون توانسته است بیش از 20 فاحشه خانه ایرانی در تفلیس شناسایی کند. از باتومی نیز گزارش شده است که تعدادی فاحشه خانه ایرانی در این شهر دایر می باشد.
اغلب فاحشه خانه های ایرانی تحت عناوینی مانند کلاب شبانه یا دیسکو و برخی نیز در قالب هتل فعالیت می کنند. وقتی از کارکنان این مراکز درباره خدماتشان سئوال می شود، آشکارا می گویند که آقایان ایرانی می توانند در محل آنها با روسپی ها معامله داشته باشند اما هیچیک از آنها تاکنون حاضر نشده اند با قفقازستان بطور رسمی گفتگو داشته باشند و مایل نیستند فعالیت اصلی آنها رسانه ای شود.
تعدادی زن ایرانی نیز بعنوان روسپی در این مراکز مشغول فعالیت هستند. هیچیک از آنها تاکنون حاضر نشده اند با نام و مشخصات معرفی شوند. این هم گفتگوی ویرایش شده قفقازستان با یکی از این زنان روسپی که تاکید داشت به هیچ وجه نامی از او آورده نشود :
قفقازستان : چند سال دارید و چه مدت است که در گرجستان زندگی می کنید؟
– من 26 ساله هستم و و از اسفند ماه به گرجستان آمده ام.
قفقازستان: اهل کدام شهر ایران هستید و چطور شد به گرجستان آمدید؟
– من اهل کرمانشاه هستم. در تهران زندگی می کردم ، اونجا درآمدم بد نبود اما همیشه ترس داشتم. یکبار دستگیر شدم و شلاق خوردم. شنیده بودم که در گرجستان ایرانی ها زیاد شدند و میشه کار کرد، این بود که تصمیم گرفتم به گرجستان بیایم.
قفقازستان: چطوری به گرجستان آمدید؟ آیا اینجا زود مشغول کار شدید؟
– من با تور مسافرتی به گرجستان آمدم و دیگر به ایران برنگشتم. اینجا پیدا کردن کار خیلی راحت تر از آنی بود که فکر می کردم. همان شب اول با آقایی آشنا شدم که من رو به دیسکو برد. یکسری توضیحات و راهنمایی بهم کرد. شبها در آن دیسکو می نشینم تا مشتری پیدا کنم.
قفقازستان: وضع کاسبی چطوره؟ آیا هر شب مشتری دارید؟
– هر شب که نمی توانم بروم دیسکو اما تابحال نشده که بروم دیسکو و مشتری پیدا نکنم. نمی خوام از خودم تعریف کنم ولی مردها خیلی زود بمن جذب می شوند.
قفقازستان: چقدر از مشتریهات پول می گیری؟
– بیشتر مواقع 100 لاری. شبهایی که دیسکو شلوغ باشه قیمت رو می کنم 100 دلار. هر چی سن مشتری بالاتر باشه، ما هم قیمت رو می بریم بالاتر.
قفقازستان: بیشترین پولی که تابحال از مشتریهات گرفتی چقدر بوده؟
– بکبار با آقایی طی کردم 200 دلار. وقتی به هتل رفتیم و کار تمام شد 100 دلار هم بهم اضافه تر پرداخت کرد. من به کسی که خوب پول بده خوب سرویس میدهم.
قفقازستان: کی به ایران بر می گردید؟
– قصد ندارم دیگه به ایران برگردم. اینجا کار خوبه و کسی هم تابحال مزاحم من نشده.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی