حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ خرداد ۱۲, چهارشنبه

تقدیم کردن جایزه "ناقابل" جشنواره کن به "امام زمان" توسط شهاب حسینی به فیگارو رسید

"شهاب حسینی" بازیگر فیلم "فروشنده" که در جشنواره کن برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد، با "ناقابل" توصیف کردن این جایزه، آن را به امام دوازدهم شیعیان که بر اساس باورهای مذهبی از چهارده قرن پیش تاکنون از نظرها پنهان است تقدیم کرد.


mediaنشست خبری فیلم "فروشنده" با حضور کارگردان اصغر فرهادی و بازیگران شهاب حسینی و ترانه علیدوستی برگزار شد.
"شهاب حسینی" بازیگر فیلم "فروشنده" که در جشنواره کن برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد، با "ناقابل" توصیف کردن این جایزه، آن را به امام دوازدهم شیعیان که بر اساس باورهای مذهبی از چهارده قرن پیش تاکنون از نظرها پنهان است تقدیم کرد.
نشست خبری عوامل فیلم "فروشنده" با حضور اصغر فرهادی، کارگردان این فیلم دوشنبه شب 10 خرداد در تهران برگزار شد.
در این نشست، شهاب حسینی با اشاره به این که جایزه‌ بهترین بازیگر شصت‌ و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن را در روز تولد "امام زمان" گرفته، گفت: «این هدیه‌ ناقابلی بود که آن را به آستان ایشان تقدیم می‌کنم».

خبرگزاری فرانسه از تهران گزارش داده که پیشتر، شهاب حسینی این جایزه را هنگام دریافت در روز 22  ماه مه در کن، به "مردم ایران" تقدیم کرده بود.
این خبرگزاری اضافه کرد که شهاب حسینی که در کشور خود یکی از بازیگران محبوب است، در حالی در تهران اعتقادات مذهبی خود را اظهار کرده که 90 درصد مردم ایران شیعه هستند. بر اساس مذهب شیعه، امام دوازدهم شیعیان روزی برای نجات جهان ظهور خواهد کرد.

شهاب حسینی، که در یک سریال تلویزیونی در نقش "عباس بابایی" یک خلبان ایرانی کشته شده در جنگ با عراق، بازی کرده بود، پس از بازگشت به ایران در مراسم ختم "صدیقه حکمت" همسر این خلبان شرکت کرد.


متن فیگاور را در این مورد بخوانیدPrix d'interprétation masculine au dernier Festival de Cannes pour son rôle dans Le Client, l'acteur iranien a voulu partager son trophée avec le douzième imam. Ce dernier est censé réapparaître pour sauver le monde, selon le courant religieux chiite.

L'acteur iranien Shahab Hosseini, lauréat du prix d'interprétation masculine au dernier festival de Cannes, a décidé de dédier son trophée au douzième imam chiite, disparu il y a onze siècles et qui doit revenir pour sauver le monde, selon les chiites.
Agé de 42 ans, Shahab Hosseini a reçu son prix le 22 mai à Cannes pour son rôle dans Le Client, du célèbre metteur en scène iranien Asghar Farhadi, dans lequel il joue le rôle d'un mari qui veut venger sa femme ayant été agressée.

«Un modeste cadeau»

«Le prix appartient à mon peuple et je le leur donne avec tout mon cœur», avait déclaré l'acteur en recevant le prix à Cannes. Lundi 30 mai, il avait mis en avant lors d'une conférence de presse à Téhéran ses croyances religieuses et sa dévotion: «Je suis ravi (...) d'avoir reçu ce prix ce soir-là (le 22 mai), qui correspond à l'anniversaire de la naissance de l'imam Mahdi», considéré comme «l'imam caché» par les chiites. «Je vais lui dédier ce modeste cadeau», avait-il ajouté.
Selon la croyance des musulmans chiites, majoritaires à 90% en Iran, le douzième imam ayant succédé au prophète Mahomet a disparu en 869 après Jésus-Christ et doit revenir sur terre pour sauver le monde et y instaurer la paix et la justice. Des millions d'Iraniens se rendent ainsi chaque année en pèlerinage dans la célèbre mosquée de Jamkaran, dans le nord de l'Iran, où l'imam caché aurait été aperçu par un sage il y a dix siècles.
Shahab Hosseini, lui, est l'un des acteurs iraniens les plus populaires dans son pays. Il a notamment joué dans le film La Séparation de Asghar Farhadi qui avait remporté en 2011 le Golden Globe.


ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی