حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۸, سه‌شنبه

سپاه کیم کارداشیان را به تشویق جوانان ایران به "بی بند و باری" متهم کرد

به گزارش مجله ونیتی فر، که روزنامه دیلی میل چاپ لندن آن را نقل کرده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که خود را مسئول دفاع از زنان و جوانان در برابر نفوذ های فرهنگی غربی می داند، کیم کارداشیان را بابت سلفی های تحریک کننده اش هدف گرفته است.


کیم کارداشیان، هنرپیشه، مدل و چهره تلویزیونی آمریکایی
کیم کارداشیان، هنرپیشه، مدل و چهره تلویزیونی آمریکاییجمهوری اسلامی ایران کیم کارداشیان، هنرپیشه، مدل و چهره تلویزیونی آمریکایی ، را متهم کرده است که یک "مامور مخفی" بوده و سعی دارد جوانان ایران را از اصول مذهبی شان دور کند.
به گزارش مجله ونیتی فر، که روزنامه دیلی میل چاپ لندن آن را نقل کرده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که خود را مسئول دفاع از زنان و جوانان در برابر نفوذ های فرهنگی غربی می داند، کیم کارداشیان را بابت سلفی های تحریک کننده اش هدف گرفته است.
بنا به این گزارش، سپاه مدعی است خانم کارداشیان در توطئه ای به منظور هدف گرفتن جوانان و زنان و نفوذ در میان آنها جهت رها کردن ارزش های اسلامی با انتشار سلفی در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام شرکت دارد.
این در حالی است که مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران اخیرا جوانان و مدل های محلی را که عکس هایی "فریبنده" در شبکه های اجتماعی می گذراند، آغاز کرده است.
سپاه پاسداران می گوید به عنوان بخشی از عمیات "عنکبوت ۲"، به ۱۷۰ نفر هشدار داده شده است، و ۲۷ نفر از آنها نیز تحت پیگرد قرار دارند.
ونیتی فر همچنین می نویسد که سپاه شبکه های معروف اجتماعی را به "تبلیغ فرهنگ بی بند و باری، تضعیف و رد نهاد خانواده، به سخره گرفتن ارزش ها و باورهای مذهبی، تبلیغ رابطه خارج از مقررات اخلاقی، و انتشار عکس های خصوصی جوانان" متهم کرده است.
پلیس ایران، هشت مدل را داخل کشور دستگیر کرده است.
یکی از آنها، الهام عرب، که به دلیل عکس هایش در لباس عروسی مشهور است، در دادگاه انقلاب تحت بازجویی قرار گرفت. او که موهای بلوندش را زیر چادر سیاه پنهان کرده بود، به "تبلیغ بی بند و باری جنسی" متهم، و ناچار شده است علنا از خودش انتقاد کند. برخی از مدل ها از کشور گریخته اند.
یک مدل و هنرمند آرایش، الناز گلرخ، سلفی های زیبایی از زندگی جدیدش در دوبی در حالی که برای مکمل های پروتئین، ساعت های دنیل ولینگتون و لوازم آرایشی تبلیغ می کند، پست کرده است. او ۶۳۸ هزار طرفدار دارد.
گلرخ همسر حمید فدایی است، که گزارش شده وی نیز از ایران گریخته و در دوبی بسر می برد؛ او نیز برای همین ساعت ها تبلیغ می کند.او ۲۰۱ هزار طرفدار دارد.The Iranian Revolutionary Guards Corp, an agency tasked with policing domestic culture and heading off the influence of other nations, is concerned about the social-media popularity of Kim Kardashian.

A new report from Iran Wire highlights just how deep the Guards’ distaste for Kardashian runs. A spokesman for the group’s Organized Cyberspace Crimes Unit accused Kardashian of working for Instagram as part of a complicated ploy to “target young people and women,” ostensibly corrupting them with aspirational photos depicting a lifestyle that’s at odds with Islam. (Kardashian’s paternal grandparents immigrated to the United States from Armenia, which shares a border with Iran.) 

While the idea of Kardashian as a secret agent might be absurd, the whole ordeal is no laughing matter: one famous Iranian entertainer was recently featured in what appears to be a forced confession, and the Revolutionary Guards say they have warned 170 individuals, 29 of whom are being targeted for prosecution. 
“Ms. Kim Kardashian is a popular fashion model so Instagram’s C.E.O. tells her, ‘Make this native,’” the spokesman, Mostafa Alizadeh, said on an Iranian news program. “There is no doubt that financial support is involved as well. We are taking this very seriously.”
Instagram declined to comment on the incident.
These actions and statements are part of what the Cyberspace Crimes Unit is calling “Operation Spider 2,” a long-running effort to crack down on what authorities deem illicit Instagram and Facebook usage. According to reporting by Iran Wire, the unit claimed to have arrested individuals responsible for some 350 Facebook pages. The organization accused these accounts of “promoting a culture of promiscuity, weakening and rejecting the institution of family, ridiculing religious values and beliefs, promoting relationships outside moral rules, and publishing the private pictures of young women.”
At least some of the targeted Instagram accounts remain online, though some of their owners have left Iran. One model and makeup artist, Elnaz Golrokh, posts glamorous photos of her new life in Dubai and hawks protein supplements, Daniel Wellington watches, and beauty products to her 638,000 followers. 
Hamid Fadaei, a male model who reportedly married Golrokh, appears to have also left Iran. Fadaei treats his 200,000 Instagram followers to similar content.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی