حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۵ فروردین ۲۹, یکشنبه

پایان شهرزاد لو رفت / پایان سریال شهرزاد توسط دو نفر از بازیگران لو رفت


يكي از بازيگران سريال «شهرزاد» درباره نحوه پايان‌بندي اين سريال صحبت كرده است. هرچند خبرگزاري منتشركننده اين مصاحبه متذكر شده ديگر بازيگر اين سريال روايت ديگري از اين ماجرا ارائه كرده اما لورفتن پايان اين سريال، خبر سايت‌هاي غيررسمي و صفحات مجازي شد.روايت بازيگر«شهرزاد» از پايان اين سريال
بزرگ‌آقا می‌میرد؟ 
 يكي از بازيگران سريال «شهرزاد» درباره نحوه پايان‌بندي اين سريال صحبت كرده است. هرچند خبرگزاري منتشركننده اين مصاحبه متذكر شده ديگر بازيگر اين سريال روايت ديگري از اين ماجرا ارائه كرده اما لورفتن پايان اين سريال، خبر سايت‌هاي غيررسمي و صفحات مجازي شد.
روز گذشته، ٢٤ فروردين، خبرگزاري ميزان مصاحبه‌اي با ساقي زينتي، بازيگر سينما و تلويزيون، منتشر كرد. اين بازيگر كه در نقش «مل‌مل» در سريال شهرزاد نيز بازي كرده، به نحوه اتمام داستان اين سريال اشاره كرده است. البته اين خبرگزاري در بخشي از متن منتشرشده عنوان كرده است كه «یکی دیگر از بازیگران سریال شهرزاد در گفت‌وگو با میزان، روایت متفاوتی را از پایان این سریال نقل کرد که باید دید در ادامه سریال چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد».
زینتی در مورد نقش خود در سريال اظهار كرد: «حسن فتحی کارگردان بسیار خوش‌فکری است و هر بازیگری آرزوی همکاری با او را دارد که این اتفاق در شهرزاد برای من رخ داد؛ البته این را هم باید بگویم که در ابتدا قرار بود نقش دایه بچه‌های بزرگ‌آقا را بازی کنم که نقش بسیار پررنگی بود اما در ادامه، فیلم‌نامه عوض شد و این نقش به من رسید. روزی هم که سر صحنه رفتم به حسن فتحی این موضوع را گفتم و او در پاسخ به من گفت با وجود اینکه نقش مل‌مل در شهرزاد نقش کوچکی است؛ اما اگر خوب از آب دربیاید، دیده می‌شود که خداراشکر این اتفاق هم افتاد».
او در مورد تأثير اين سريال در جذب مخاطب عنوان كرد: «با خروجی خوب سریال شهرزاد، مردم از شبکه‌های ماهواره‌ای به سمت یک سریال ایرانی گرایش پیدا کردند و با توجه به اینکه این سریال برای مردم ملموس بود، توانستند با آن ارتباط برقرار کنند. با توجه به امکانات خوبی که در اختیار حسن فتحی قرار گرفته بود، او توانست آنچه را که در ذهنش است، به‌خوبی پیاده کند. به‌همین‌دلیل توانست یک اثر الف ویژه ارائه دهد».
زینتی افزود: «من ٢٥ سال است که کار بازیگری را پیگیری می‌کنم اما گاهی مجبوریم به‌خاطر حضور برخی بازیگران تازه‌کار در یک فیلم بیش از صدبرداشت داشته باشیم تا مورد قبول کارگردان واقع شود. به‌همین‌دلیل اگر در این سریال بازیگران حرفه‌ای نبودند و حس خوبی را به طرف مقابل انتقال نمی‌دادند، هیچ‌وقت خروجی کار به این زیبایی نبود».
اين بازیگر در مورد قسمت‌هاي بعدي اين سريال گفت: «فصل دوم سریال شهرزاد در مرحله پیش‌تولید است و در اردیبهشت‌ماه ضبط می‌شود. در رابطه با ادامه داستان هم باید بگویم طبق اطلاعات من، بزرگ‌آقا کشته و شیرین، دختر او، راهی تیمارستان می‌شود، به‌همین‌دلیل بچه به شهرزاد تعلق می‌گیرد و او با فرهاد ازدواج می‌کند. با کشته‌شدن مل‌مل در قسمت ٢٢ توسط شیرین‌مردم برای من در کوچه و خیابان دلسوزی می‌کردند و به‌همین‌ترتیب مشخص می‌شود که آنها با این نقش ارتباط خوبی برقرار ‌کرده‌اند».
او خاطرنشان کرد: «می‌خواهم روی این نکته تأکید کنم که اگر شرایط مطلوبی در یک فیلم برای یک بازیگر فراهم باشد به‌طوری که او دغدغه‌ گرفتن حقوق خود را نداشته باشد، خروجی کار خوب از آب درمی‌آید».

این در حالی ست که پیش از این نیز ابوالفضل پور عرب بخشهایی مهم از داستان را بازگو کرده و پرده از نسبت قباد و حشمت برداشته بود
ه گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری میزان، سریال نمایش خانگی "شهرزاد" که تاکنون بیست قسمت از آن گذشته است با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است.

در این میان حرف و حدیث هایی در خصوص داستان این سریال زده می شود که روزنامه هفت صبح با انتشار گفت وگویی از ابوالفضل پور عرب داستان این سریال را به گونه ای لو داده است.

بنابراین گزارش ،ابوالفضل پور عرب در گفت وگویی قصه کامل حشمت و قباد در سریال شهرزاد را مطرح کرده است که در ادامه بخش از آن را باهم می خوانیم.

پور عرب در این گفت و گو با روزنامه هفت صبح گفت: حشمت زمانی که همسرش حامله بوده به جنگ می رود و مدت حضورش در جنگ آنقدر طولانی می شود که همه خیال می کنند که کشته شده ودیگر هیچ وقت برنمی گردد.

بعد از مدتها بالاخره جنگ تمام می شود و برمی گردد و آن موقع است که می فهمد زنش مرده است و کاملا از ماجرا سر در می آورد.

برادر "بزرگ آقا" که زن و پسر نوزادش را به زور به عمارت خودش برده و زنش را کشته است، ادعا می کند که قباد پسر خودش است در واقع حشمت تمام این مدت می دانسته که قباد پسر خودش است اما هیچ وقت راجع به آن به هیچ کس حرفی نمی زند و این راز را همیشه برای خودش نگه می دارد.ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی