حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۴ فروردین ۶, پنجشنبه

آنجلینا جولی، تخم‌دان‌ها و لوله‌های رحم

آنجلینا جولی، بازیگر مطرح سینمای جهان، دو سال بعد از برداشتن پستان‌های خود برای پیش‌گیری از سرطان، این بار، تخم‌دان‌ها و لوله‌های رحم خود را به دلیلی مشابه برداشت.
آنجلینا جولی، بازیگر مطرح سینمای جهان، دو سال بعد از برداشتن پستان‌های خود برای پیش‌گیری از سرطان، این بار، تخم‌دان‌ها و لوله‌های رحم خود را به دلیلی مشابه برداشت.
جولی ۳۹ ساله، روز سه‌شنبه (۲۴ مارچ-۴ فروردین) در یادداشتی که در روزنامه‌ی نیویورک‌تایمز منتشر کرد، نوشت که این عمل جراحی را در اوایل ماه جاری و پس از آن‌ انجام داده که دکترها متوجه نشانه‌های احتمالی سرطان در او شده بودند.
وی توضیح داده که دو هفته قبل، دکترش با او تماس گرفت و گفت که آزمایش‌های خونش، نشان از “مارکرهای التهابی” دارد که تعدادشان در حال بالا رفتن است و این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از مراحل اولیه‌ی سرطان باشد.

هرچند که بررسی‌های بعدی پزشک جراح آنجلینا جولی مشخص کرد که این موضوع، مساله‌ی نگران‌کننده‌ای نبوده، اما او تصمیم گرفت که عمل جراحی مربوط به برداشتن تخم‌دان و لوله‌های رحم را انجام دهد.
بعد از انجام عمل مشخص شد که یک تومور خوش‌خیم در یکی از دو تخم‌دان این بازیگر وجود داشته اما هیچ نشانه‌ای از سرطان در آن نبوده است.
او دو سال پیش نیز بعد از آن‌که آزمایش خونش نشان داد دارای یک جهش ژن است که احتمال سرطان پستان را در او تا ۸۷ درصد و سرطان تخم‌دان را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد، هر دو پستان خود را برداشت.
وی کمی بعدتر با انتشار یادداشتی فاش کرد که مادر، مادربزرگ و خاله‌اش را به خاطر این بیماری از دست داده است.
آنجلینا جولی در یادداشت تازه‌‌ی خود با تاکید بر این‌که عمل جراحی اخیرش نسبت به قبلی، «ساده‌تر» اما آثارش «شدیدتر» بوده، نوشته: «واقعیت این است که برداشتن تمام نشانه‌های خطر ممکن نیست و من هم‌چنان مستعد ابتلا به سرطان هستم.»
او این یادداشت را این‌گونه به پایان رسانده: «من دیگر قادر نخواهم بود که فرزندان بیشتری به دنیا بیاورم. و انتظار دارم با تغییرات فیزیکی کمی روبه‌رو بشوم. با این وجود، نسبت به اتفاقاتی که در آینده بیفتند، احساس آرامش می‌کنم. نه به خاطر این‌که قوی هستم بلکه به این خاطر که این جزیی از زندگی است. چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.»
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی