حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ بهمن ۱۵, چهارشنبه

«شارلی ابدو» برای مدتی منتشر نمی‌شود

آن اومل، سخنگوی جدید هیأت تحریریه نشریه طنز «شارلی ابدو» در سایت اینترنتی این نشریه اعلام کرد که «شارلی» به دلیل خستگی مفرط همکاران در چند هفته‌ آینده منتشر نخواهد شد.آن اومل، سخنگوی جدید هیأت تحریریه نشریه طنز «شارلی ابدو» در سایت اینترنتی این نشریه اعلام کرد که «شارلی» به دلیل خستگی مفرط همکاران در چند هفته‌ آینده منتشر نخواهد شد.
«لوز» کارتونیست «شارلی ابدو» (وسط) در کنار ژرار بریار (چپ) رئیس هیأت تحریریه و پاتریک رلوو (راست) ویرایشگر مجله در نشست رسانه‌ای معرفی آخرین شماره «شارلی ابدو» در تاریخ ۱۳ ژانویه
«لوز» کارتونیست «شارلی ابدو» (وسط) در کنار ژرار بریار (چپ) رئیس هیأت تحریریه و پاتریک رلوو (راست) ویرایشگر مجله در نشست رسانه‌ای معرفی آخرین شماره «شارلی ابدو» در تاریخ ۱۳ ژانویه
او که از زمان حمله تروریستی به دفتر «شارلی ابدو» سخنگوی هیأت تحریریه آن شده، گفته است این نشریه چند هفته بعد انتشار خود را از سر خواهد گرفت.
روز ۷ ژانویه / ۱۷ دی دو تروریست به نام‌های سعید و شریف کواشی به دفتر این نشریه حمله کرده و چهار کارتونیست برجسته این نشریه و در مجموع ۱۲ نفر را به قتل رساندند و خود نیز دو روز بعد به‌دست پلیس کشته شدند. گروه القاعده یمن مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
پس از این حمله، هیأت تحریریه «شارلی ابدو» در دفتر روزنامه «لیبراسیون» فرانسه مستقر شد و یک هفته بعد شماره جدید «شارلی ابدو» را با طرح تازه‌ای از پیامبر اسلام در صفحه نخست آن و به ۱۶ زبان، از جمله به زبان عربی، با ۷ میلیون شمارگان منتشر کرد که مورد استقبال کشورهای مختلف قرار گرفت.
پس از انتشار شماره جدید «شارلی ابدو»، در چند کشور اسلامی، از جمله نیجر، پاکستان، افغانستان، ترکیه، الجزایر و ایران، علیه این نشریه و انتشار تصویر تازه‌ای از پیامبر اسلام تجمع‌های اعتراضی برگزار شد که در نیجر چندین کشته به جای گذاشت.
در پیام اینترنتی سخنگوی هیأت تحریریه «شارلی ابدو» از همدردی و حمایت مردم از این نشریه سپاسگزاری شده و آمده است: «ما شما را فراموش نخواهیم کرد.»
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی