حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ بهمن ۴, شنبه

عکاسی با شوک الکتریکی

اگر از داستان  عکس های پاتریک هال  خبر نداشته باشید قطعا فکر می کنید برای مثال چهره های نیمه برهنه اند که به آنها از ناحیه شانه یا دست ها تیراندازی شده است و صورتهای متعجب و درهم قربانیان یک خشونت اند.اگر از داستان  عکس های پاتریک هال  خبر نداشته باشید قطعا فکر می کنید برای مثال چهره های نیمه برهنه اند که به آنها از ناحیه شانه یا دست ها تیراندازی شده است و صورتهای متعجب و درهم قربانیان یک خشونت اند. اما آنچه در تصاویر متعددی که او عکاسی کرده است چیزی بسیاری فراتر از داستان خشونت و یا قربانی است . اینها شاید تصاویر یک پوستر فیلم اکشن هستند یا شاید در حال ارگاسم از آنها عکاسی شده باشد. اما هیچ کدام از اینها نیست
اینکه یک عکاس سوژه اش را با درد روبرو کند در وهله اول خنده دار است . حالا تصور کنید این عکاس با شوک الکتریکی وارد کردن به سوژه ها آنها را عکاسی کرده تا حالات صورت و بدن و نگاه  آنها را در لحظه حادثه ثبت کند.
این عکسها ثبت واقعی لحظه « درد »‌است که  پاتریک توانسته به خوبی آن را ثبت کند. هر چند به سوژه ها اطلاع داده شده که قرار است چه کاری انجام شود اما عکس ها نشان می دهد سوژه ها از درد واقعی و اتفاقی که قرار است بیفتد مطلع نیستند.
عکس های این مجموعه به خوبی نشان می دهد که چطور سوژه ها برای پرهیز از درد تلاش می کنند و بالاخره لمس درد شان ثبت میشود.
 شما می توانید با کلیک روی  این لینک یوتیوب  مراحل عکاسی این پروژه را ببینید.
او با دوربین های با سرعت بالا  از سوژه های خود  فیلم برداری کرده وپشت صحنه عکسبرداری از این پروژه را می توانید اینجا ببینید.

3034878-inline-s-5-taser-photoshoot
3034878-slide-s-17-taser-photoshoot
3034878-slide-s-18-taser-photoshoot

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی