حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ مهر ۲۸, دوشنبه

اداره اماکن مجوز نداد؛ شب پنجم کنسرت کیتارو لغو شد

کیتارو، هنرمند سرشناس ژاپنی، که قرار بود بیست و هفتم مهرماه نیز برای پنجمین شب در تهران روی صحنه برود، به خاطر صادرن شدن مجوز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی،‌ اجازه این کار را پیدا نکرد.

کیتارو، هنرمند سرشناس ژاپنی، که قرار بود بیست و هفتم مهرماه نیز برای پنجمین شب در تهران روی صحنه برود، به خاطر صادرن شدن مجوز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی،‌ اجازه این کار را پیدا نکرد.
پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا این مسئله را تایید کرده است.

کیتارو، قرار بود از ۲۳ تا ۲۶ مهرماه کنسرت داشته باشد اما به خاطر استقبال بالای مخاطبان،‌ مسئولان برگزاری و حتی خود کیتارو درخواست یک اجرای اضافی داشتند که با مخالفت اداره اماکن روبرو شد.
پیش‌ از اظهار نظر رسمی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، خبرگزاری مهر گزارش داده بود که بعد از ماه‌های محرم و صفر، قرار است کیتارو مجددا به ایران بازگردد و دو اجرای دیگر داشته باشد؛ تهیه‌کنندگان کنسرت نیز به همین دلیل صلاح دیده‌اند که اجرای آخر این آهنگساز را لغو کرده و در عوض به اجراهای آینده او، یک شب اضافه کنند.
بنا بر گزارش روز گذشته این خبرگزاری،‌ افرادی که اقدام به خرید بلیت این کنسرت برای روز یکشنبه ۲۷ مهر کرده‌ بودند، می‌توانستند بهای بلیت خود را باز پس گیرند و یا آن‌را برای اجرای بعدی این نوازنده و آهنگساز رزرو کنند؛ اما در اطلاعیه‌ای که امروز بر روی سایت رسمی فروشنده بلیت‌های این کنسرت قرار گرفته،‌ هیچ اشاره‌ای به سفر مجدد کیتارو و اعتبار این بلیت‌ها برای اجراهای بعدی نشده و صرفا آمده است که طی هفته جاری مبالغ پرداختی همه خریداران بلیت،‌ عودت داده خواهد شد.
«ماسانوری تاکاهاشی» ملقب به کیتارو، معروف‌ترین هنرمند موسیقی در جهان است که بعد از انقلاب به ایران سفر کرده و در آن به اجرای کنسرت پرداخته است. این هنرمند که تاکنون حدود ۳۰ آلبوم موسیقی از او منتشر شده، جوایز معتبری نظیر گلدن گلوب و گرمی را هم دریافت کرده است.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی