حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ مرداد ۱۸, شنبه

جمعی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران با انتشار بیانیه ای مطرح کردند در همایش‌های فرمایشی "روز خبرنگار" شرکت نمی‌کنیم

امضا کنندگان این بیانیه با انتقاد از مراسم های نمایشی برای تجلیل از جایگاه خبرنگار اعلام کرده اند تا زمانی که خبرنگاران در زندان هستند و انجمن صنفی روزنامه نگاران امکان فعالیت ندارد در هیچ یک از برنامه های فرمایشی روز خبرنگار شرکت نخواهند کردجمعی از خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران بیانیه ای به مناسبت روز خبرنگار منتشر کرده اند. 
امضا کنندگان این بیانیه با انتقاد از مراسم های نمایشی برای تجلیل از جایگاه خبرنگار اعلام کرده اند تا زمانی که مخدودیت های خبرنگاران ادامه دارد و انجمن صنفی روزنامه نگاران امکان فعالیت ندارد در هیچ یک از برنامه های فرمایشی روز خبرنگار شرکت نخواهند کرد.

متن کامل بیانیه بیانیه جمعی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به مناسبت روز خبرنگار که در اختیار "تدبیر" قرار گرفته است را در ادامه می خوانید. لازم به ذکر است امضاهای این بیانیه در حال افزایش است و به فهرست ذیل اضافه خواهد شد. 
 
"سالگردها و یادبودها از پی هم می‌آیند و تنها نام‌ها و برنامه‌هایی بر جا می‌ماند که بیش از آنکه ماهیت وجودی آن روز را به رسمیت بشناسد، حضوری تشریفاتی را می‌طلبد تا هر آنچه خاستگاه نمادین یک روز بوده است، به حاشیه براند و تنها نمایشی معناباخته را به قاب رسانه‌ها تزریق کند؛ تا جامعه گمان برد که اوضاع به سامان است.
۱۷ مردادماه نیز در تقویم این سال‌های ایران، به نام خبرنگار ثبت شده است تا یادی باشد از آن‌هایی که همیشه از دیگران یاد می‌کنند و دردها و شادی‌هایشان را به تصویر می‌کشند و رسالت خویش را در رساندن صدای همه اقشار تا جایی پیش می‌برند که جان خود را در این راه از دست می‌دهند و در گوشه‌ای از تقویم ثبت می‌شوند تا هر سال عده‌ای بیایند و بزرگداشتی بر پا کنند به نام روز خبرنگار.

در این میان آن‌هایی که بر مسند قدرت هستند هر یک گوی سبقت را در هر چه نمادین برگزار کردن این مراسم از یکدیگر می‌ربایند و سخنرانی‌ها و تجلیل‌هایی به روی صحنه می‌رود که بیش از آنکه یادی باشد از مطالبات روزنامه‌نگاران و خبرنگاران، مراسمی نمایشی است برای به محاق راندن آنچه حداقل‌های حیات این حرفه را رقم می‌زند.


ما خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران، اعلام می‌کنیم تا زمانی که همکارانمان برای انجام آنچه رسالتمان نام دارد، در زندان به سر می‌برند؛ تا زمانی که حداقل‌های معیشتی‌مان عده‌ای را مجاب به سکوت و انزوا و یا صدای برخی جریان‌ها کرده است؛ تا زمانی که نهادهای صنفی‌مان همچون انجمن صنفی روزنامه‌نگاران امکان فعالیت ندارد و تا زمانی که شعارهای اصلی انقلاب ایران و حقوق مورد تأکید در قانون اساسی مبنی بر آزادی بیان به رسمیت شناخته نمی‌شود؛ در هیچ‌یک از برنامه‌های فرمایشی روز خبرنگار شرکت نخواهیم کرد تا اگر نه فریادی بلند، دست‌کم ندایی باشد برای گوش‌های شنوا."امضاها:
‫آمنه شیر افکن
ابراهیم امین زاده
ابراهيم ترقي نژاد
افشین امیرشاهی
اسماعیل ابراهیمی
اسماعیل حق پرست
اکرم احقاقی
اميرحسين مصلي
امیر گودرزی
بابک ذاکری
بدرالسادات مفیدی
بنفشه رنجی
بهنام صابرنعمتی
بیتا یاری
پانید فاضلیان
پرستو بیرانوند
پژمان موسوی
پوریا سوری
ثمین چراغی
حامد شفیعی
حسین ابوالفتحی
حمیدرضا محمدی
داریوش معمار
راضیه عباسی
رامین نعمتی
رضا غیبی
رضا مهری
رقیه رضائی
روح‌الله سپندارند
روشنک محمدی
زهرا خندان
سارا طاهری
سارا مالکی
سپیده اشرفی
سجاد فیروزی
سروش فرهادیان
سعید سیف
سعیده جلادتی
سمانه گلاب
سمیرا ابراهیمی
سهیل سراییان
سهیلا سالاروند
سید بهزاد اخلاقی
شقایق طباطبایی
شهرزاد همتی
شیرزاد عبداللهی
شکوفه حبیب زاده
شیدا ملکی
علی گل باز‬‎
فاطمه رمضانیان
فاطمه قوتی
فرشاد اعظمی
فرشته طوسی
فروغ فکری‬‎
فرهاد فرزاد
ﻓﺮﻫﺎﺩ ﮐﯿﺎﻧﻔﺮﯾﺪ
فریبا رحمانی
فواد شمس
كاوه فولادي نسب
کیوان وارثی
لیدا ایاز
لیلا شریف
مجتبی حسینی
مجید یوسفی
محمد آقازاده
محمد امین صالحی
محمد اوخ
محمد تیموری
محمد حسن نجمی
محمد جواد صابری
محمدرضا نسب عبداللهی
محمدرضا ابراهیمی
‫مرتضی احمدی
مریم نظری
مسعود خاموشی
معصومه معظمی
میترا فردوسی
میلاد پورعیسی
میمنت گلشنی
نازنین متین نیا
نزهت امیرآبادیان
نگار باقري
نگار خسروی
نیما راد
هادی عیار
هادی هدایت
الهام نداف
هانیا کیوان
یدالله نعمتی
یوسف فرهادی بابادی

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی