حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ فروردین ۱۶, شنبه

پرتره‌های ویرجینیا وولف در لندن


بیش از صد پرتره از ویرجینیا وولف،‌ نویسنده و ادیب بریتانیایی،‌ در نشنال پرتره گالری لندن به نمایش در خواهد آمد.

بیش از صد پرتره از ویرجینیا وولف،‌ نویسنده و ادیب بریتانیایی،‌ در نشنال پرتره گالری لندن به نمایش در خواهد آمد.
عنوان این نمایشگاه "هنر، زندگی و بینش" است.
از جمله آثار این مجموعه پرتره ای از اوست که خواهرش ونسا بل کشیده است. (سمت چپ) این دو خواهر گروه نویسندگان، هنرمندان و روشنفکران بلومزبری را پایه گذاشتند. عکس سمت راست را جورج چارلز برسفورد در ژوئیه ۱۹۰۲ انداخت، زمانی که ولف تازه ۲۰ سالش بود و هنوز به نام "ویرجینیا استیون" شناخته می شد.
در این نمایشگاه همچنین تابلوهایی از لئونارد وولف به نمایش در می آید که ویرجینیا در سال ۱۹۱۲ با او ازدواج کرد. آنها با هم شرکت انتشاراتی هوگارث پرس را تاسیس کردند که رمان های او را منتشر کرد و نیز آثار کسانی چون تی اس الیوت را.
ویرجینیا و لئونارد وولف (چپ) در عکسی از جیسل فروند در سال ۱۹۳۹ و پرتره ای از لئونارد در سال ۱۹۱۲ (راست) اثر هنری لمبو که از یک کلکسیون خصوصی گرفته شده است.
دوستان، خانواده و یاران ادبی او همه در این نمایشگاه حضور دارند. این نمایشگاه از ۱۰ ژوئیه تا ۲۶ اکتبر برگزار خواهد شد.
این عکس را لیدی اتولاین مارل در ژوئن ۱۹۲۴ گرفته است. وولف و دوستش تی اس الیوت که او هم از حلقه روشنفکری بلومزبری بود.
در این نمایشگاه نامه ای از وولف هم به نمایش گذاشته می شود که به خواهرش ونسا بل،‌ مدت کوتاهی پیش از خودکشی اش در سال ۱۹۴۱ در ۵۹ سالگی نوشت.

بل پرتره ویرجینیا وولف را در سال ۱۹۱۲ کشید (چپ). تابلو رنگ روغن را دانکن گرانت،‌ از نقاشان گروه بلومزبری، در سال ۱۹۱۱ کشید.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی