حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ اسفند ۱۷, شنبه

مارگارت اتوود، جومپا لاهیری و النور کاتن در میان نامزدهای جایزه داستانی بیلیز

مارگارت اتوود،‌ جومپا لاهیری و النور کاتن (برنده جایزه بوکر ۲۰۱۳) از جمله رمان نویسانی اند که تازه ترین آثارشان نامزد جایزه داستانی زنان بیلیز شده است.این جایزه که پیش از این به جایزه اورنج شناخته می شد، از زنانی که به زبان انگلیسی می نویسند تقدیر می کند.

داوران جایزه بیلیز فهرست اولیه نامزدها شامل ۲۰ اثر را انتخاب کرده اند
مارگارت اتوود،‌ جومپا لاهیری و النور کاتن (برنده جایزه بوکر ۲۰۱۳) از جمله رمان نویسانی اند که تازه ترین آثارشان نامزد جایزه داستانی زنان بیلیز شده است.
این جایزه که پیش از این به جایزه اورنج شناخته می شد، از زنانی که به زبان انگلیسی می نویسند تقدیر می کند.
نامزدهای سال ۲۰۱۴ شامل چهار نویسنده بریتانیایی و هفت نویسنده آمریکایی و نویسندگانی از ایرلند، کانادا و نیجریه اند.
هلن فریزر،‌ از داوران این جایزه، گفت که فهرست اولیه نامزدها "کتابهایی شدیدا خواندنی، نفس گیر،‌ هوشمندانه و غافلگیرکننده" دارد.
خانم فریزر گفت:‌ "داوران احساس می کنند این مجموعه، منتخبی عالی از کتاب هایی با کیفیت بالاست، کتابهایی که می خواهی به اصرار به دوستت بدهی بخواند،‌و داورها دقیقا همین کار را کرده اند."
هیئت داوران به ریاست هلن فریزر شامل ماری بید، استاد دانشگاه، سوفی راورت، مجری خبر، و کایتلین موران،‌ نویسنده و ستون نویس می شود.
مارگارت اتوود،‌ نویسنده کانادایی با چهاردهمین رمان خود،‌ مادادام، و النور کاتن، نویسنده متولد نیوزبلند هم با دومین رمانش "پرفروغ ها" که برنده جایزه بوکر ۲۰۱۳ شد،‌ از دیگر نامزدها هستند.
جومپا لاهیری،‌ نویسنده برنده جایزه پولیتزر ۲۰۰۰،‌ با تازه ترین رمانش The lowland (که نامزد بوکر ۲۰۱۳ بود) نامزد این جایزه شده است.
چیما ماندا آدیچی که با رمان آمریکانا و سوزان برن،‌ که با رمان سگ های لیتلفیلد نامزد شده است، در سالهای گذشته برنده جایزه اورنج بوده اند.
نام فاتیما بوتو، خواهرزاده بی نظیربوتو،‌ نخست وزیر اسبق پاکستان هم با نخستین رمانش "سایه ماه هلالی" در فهرست اولیه جایزه بیلیز دیده می شود.
سال گذشته خانم ای ام هومز،‌ نویسنده آمریکایی موفق شد با رمان "باشد که بخشوده شویم" در رقابت با هیلاری منتل، برنده دو جایزه بوکر، پیروز شود و جایزه بیلیز را به خانه ببرد.
خانم هومز پنجمین نویسنده آمریکایی بود که به صورت پیاپی جایزه سالانه ۳۰ هزاردلاری را برد.
شرکت لیکورسازی بیلیز سال گذشته حمایت مالی این جایزه را بر عهده گرفت. این جایزه که در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد تا سال ۲۰۱۲ مورد حمایت مالی توسط شرکت ارتباطاتی اورنج بود.
فهرست نامزدهای نهایی روز ۷ آوریل امسال اعلام می شود و برنده در روز ۴ ژوئن در رویال فستیوال هال لندن اعلام خو.اهد شد.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی