حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ اسفند ۱۹, دوشنبه

صدرنشینی دومین قسمت فیلم ۳۰۰ در نخستین هفته نمایش جهانی‌اش


دومین قسمت فیلم ۳۰۰ در نخستین هفته نمایش، به فروش قابل ملاحظه‌ای دست پیدا کرد، هر چند نسبت به قسمت اول، در نخستین هفته نمایش فروش کمتری داشته است.دومین قسمت فیلم ۳۰۰ در نخستین هفته نمایش، به فروش قابل ملاحظه‌ای دست پیدا کرد، هر چند نسبت به قسمت اول، در نخستین هفته نمایش فروش کمتری داشته است.
نخستین قسمت این فیلم که در سال ۲۰۰۶ اکران شد، در هفته نخست نمایش در آمریکای شمالی حدود ۷۱ میلیون دلار فروش داشت.

قسمت دوم با عنوان ۳۰۰: ظهور یک امپراتوری با فروش حدود ۴۵ میلیون دلار در سینماهای آمریکا و کانادا و ۸۹ میلیون دلار در کشورهای دیگر جهان بالاتر از آنچه انتظار می رفت فروش داشت.
اوا گرین، نقش آرتمیس، فرمانده نیروی دریایی خشاریاشا را بازی کرده است
جف گلدستاین، از مدیران کمپانی برادران وارنر در این باره گفت: "توانستیم بیش از آنچه انتظار داشتیم مخاطب جذب کنیم."
ماجرای قسمت دوم هم مانند نخستین قسمت آن در یونان باستان می گذرد و به جنگ میان ایرانیان و یونانیان می پردازد.
پخش نخستین قسمت با اعتراض گسترده بسیاری از ایرانیان رو به رو شد که معتقد بودند این فیلم تحریف تاریخ بوده و چهره خشنی از ایرانیان باستان به تصویر کشیده است.
در آن زمان دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد نیز با انتشار بیانیه ای نسبت به محتوی فیلم ۳۰۰ اعتراض کرد و آن را توهین به تاریخ و مردم ایران 
کلیک


کارگردان (نفر اول از راست) و بازیگران ظهور یک امپراتوری

نخستین قسمت فیلم ۳۰۰ درباره نبرد ترموپیل میان سپاهیان خشایارشا، پادشاه هخامنشی و جنگجویان اسپارتی در زمان پادشاهی لئونیداس (با بازی جرارد باتلر) است.
این فیلم از روی کتاب مصوری نوشته فرانک میلر با همین نام ساخته شد. داستان فیلم به رویارویی سپاه ده‌ها هزار نفری خشایارشا در مقابل ۳۰۰ نفر از رزم آوران اسپارت می پردازد.
در این نبرد که حدود سه روز به طول می انجامد، ارتش امپراتوری هخامنشی در برابر اسپارت‌ها در تنگه ترموپیل در نزدیکی آتن متوقف شد و تنها زمانی توانست آنها را شکست بدهد که در اثر خیانت یک یونانی راه دیگری برای دور زدن آنها و محاصره اسپارت‌ها یافت.
جرارد باتلر در قسمت دوم هم بازی کرده اما این بار نقش کوچکی دارد. اوا گرین، نقش آرتمیس، فرمانده نیروی دریایی خشاریاشا را بازی کرده است. حضور او در فیلم باعث شده که مخاطبان زن قسمت دوم نسبت به قسمت نخست افزایشی ۹ درصدی داشته باشد.
خارج از آمریکا ۳۰۰: ظهور یک امپراتوری در صدر جدول پرفروشترین های هفته گذشته سینماهای برزیل، مکزیک، بریتانیا، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و روسیه قرار گرفت.

این فیلم که به صورت سه بعدی نیز نمایش داده می شود را نوام مورو بر اساس کتاب مصوری با عنوان خشایارشا نوشته فرانک میلر ساخته است.
جک اسنایدر، کارگردان قسمت نخست، یکی از نویسندگان و تهیه کنندگان قسمت دوم بوده است.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی