حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ اسفند ۱, پنجشنبه

اعضای گروه پوسی رایت در سوچی تازیانه خوردند

نیروهای قزاق که به تامین امنیت بازی‌های المپیک زمستانی سوچی کمک می‌کنند، چند نفر از اعضای گروه پوسی رایت را با تازیانه زده‌اند.بی بی سی:نیروهای قزاق که به تامین امنیت بازی‌های المپیک زمستانی سوچی کمک می‌کنند، چند نفر از اعضای گروه پوسی رایت را با تازیانه زده‌اند.تصاویری از این صحنه‌ها منتشر شده و اعضای این گروه منتقد را در حال تازیانه خوردن نشان می‌دهد.

پلیس از شاهدان عینی در این مورد سئوال و جواب کرده اما فردی بازداشت نشده است.
روز دوشنبه این هفته، دو نفر از اعضای این گروه به ظن سرقت در سوچی بازداشت شدند اما سپس آزاد شدند.
تصاویر ضبط شده نشان می‌دهد که نادژدا تولوکونیکووا و ماریا آلیوخینا که به دلیل اجرای موسیقی در کلیسا مدتی را در حبس بودند، به همراه سایر اعضای گروه مورد حمله این نیروهای قزاق قرار گرفتند.
به نظر می‌رسد که یکی از نیروهای قزاق ماده‌ای را روی صورت یکی از اعضای گروه که ماسک اسکی پوشیده بود، پاشیدند و سپس مامور دیگری با تازیانه شروع به زدن اعضای گروه و یک مرد که دوربین فیلمبرداری در دست داشت کرد.
سایر نیروهای قزاق نیز وارد عمل شده و اعضای پوسی رایت را به زمین انداخته و آنها را مورد ضرب قرار دادند.
ماریا آلیوخینا و نادژدا تولوکونیکووا پس از آنکه آهنگی اعتراض‌آمیز و جنجالی به نام "دعای پانکی" را در یکی از کلیساهای مهم مسکو اجرا کردند، در تابستان ۲۰۱۲ بدلیل "شرارت مبتنی بر نفرت مذهبی" دستگیر شدند.
در این آهنگ از حمایت کلیسای ارتودوکس از ولادیمیر پوتین به شدت انتقاد می‌شد.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی