حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ بهمن ۱, سه‌شنبه

عزت‌الله انتظامی از خانه هنرمندان ایران و خانه تئاتر استعفا کرد

عزت‌الله انتظامی، بازیگر سینمای ایران با انتشار نامه‌ای کناره گیری خود را از شورای عالی خانه هنرمندان ایران و هیئت مدیره خانه‌ تئاتر اعلام کرد.
عزت الله انتظامی در ده‌ها فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده است
 توییتر سه پنج را به دوستان خود اضافه کنید
عزت‌الله انتظامی، بازیگر سینمای ایران با انتشار نامه‌ای کناره گیری خود را از شورای عالی خانه هنرمندان ایران و هیئت مدیره خانه‌ تئاتر اعلام کرد.

او در پایان نامه‌اش نوشته است: "از آنجا که فضای کنونی سبب شده تا خستگی این سالها به تن سالخورده‌ام بماند، استعفای خود را از خانه تئاتر و خانه هنرمندان ایران اعلام می‌دارم."آقای انتظامی در خصوص استعفایش به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت: "با مشکلاتی که پیش‌رو است نمی‌توانم با صداقت کارم را ادامه دهم. تاکنون هم بدون هیچ دستمزدی فعالیت می‌کردم اما مسائلی پیش آمده که دیدم نباشم‌، بهتر است."

آقای انتظامی از ابتدای تاسیس خانه هنرمندان ایران در اواخر دهه ۱۳۷۰ خورشیدی عضو و نایب رییس شورای عالی آن بوده است.
یکی از سالن های تئاتر واقع در خانه هنرمندان که "تماشاخانه استاد انتظامی" نام دارد، به احترام این بازیگر ۸۹ ساله نامگذاری شده است.

جوایز

 • جایزه دوم بهترین بازیگر مرد از جشنواره شیکاگو برای فیلم گاو
 • مجسمه سپاس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم آقای هالو
 • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم‎های گراند سینما و روز فرشته
 • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم‎ خانه روی آب
 • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بخش بین الملل برای فیلم گاوخونی
آقای انتظامی که از پایه‌گذاران موزه سینما نیز هست گفته است که به فعالیت خود در این موزه ادامه خواهد داد.
او در این باره گفت: "در حال حاضر عضو هیئت‌امنا،‌ رئیس هیئت مدیره و عضو هیئت مدیره موزه هستم و خیلی‌ها به خاطر من به آنجا آمدند و در حال حاضر هم ترجیح می‌دهم موزه سینما تنها جایی باشد که با آن همکاری می‌کنم."
عزت الله انتظامی کار خود را با پیش پرده خوانی در تئاترهای لاله زار آغاز کرد و سپس به دنیای حرفه ای تئاتر وارد شد.
او مدتی را نیز در آلمان به سر برد و در آنجا تحصیلات خود را زمینه نمایش ادامه داد.
گاو (۱۳۴۸) ساخته داریوش مهرجویی نخستین حضور جدی او در سینما بود. آقای هالو، دایره مینا، حاجی واشنگتن، خانه خلوت، ناصر الدین شاه آکتور سینما وروسری آبی از دیگر فیلم های مهم در کارنامه هنری انتظامی هستند.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی