حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ بهمن ۵, شنبه

پاسخ اسکارلت جوهانسن به انتقادها بابت تبلیغ برای یک شرکت اسرائیلی


اسکارلت جوهانسن، بازیگر هالیوودی در پاسخ به انتقادهای اخیر موسسه خیریه آکسفام و گروه های حامی فلسطینی بابت تبلیغش برای یک شرکت اسرائیلی،‌ گفته است که تصمیم دارد حامی همکاری‌های اقتصادی و تعامل فرهنگی بین اسرائیل و فلسطین دموکراتیک باقی بماند.

                                                 
                                                        
                                                                لایک زنی فیس بوک ما


                                   توییتر سه پنج را به دوستان خود اضافه کنید

اسکارلت جوهانسن، بازیگر هالیوودی در پاسخ به انتقادهای اخیر موسسه خیریه آکسفام و گروه های حامی فلسطینی بابت تبلیغش برای یک شرکت اسرائیلی،‌ گفته است که تصمیم دارد حامی همکاری‌های اقتصادی و تعامل فرهنگی بین اسرائیل و فلسطین دموکراتیک باقی بماند.


اسکارلت جوهانسن برای شرکت سودااستریم تبلیغ کرده است که یک شرکت اسرائیلی است و دستگاه های تولیدکننده سودا و دیگر نوشیدنی های کربناتی را تولید می کند. این شرکت ۲۵ کارخانه در سراسر دنیا دارد و یکی از آنها در شهرک یهودی نشین اسرائیلی معاله ادومیم در کرانه غربی رود اردن است.به گفته او این شرکت "نه تنها پایبند به رعایت اصول محیط زیستی است، بلکه مصمم به ساخت پلی است از صلح، میان اسرائیل و فلسطین،‌ و از همسایگانی که در کنار هم کار می کنند، حمایت می کند، به آنها حقوق برابر می دهد و آنها را از همه گونه حقوق و مزایای برابر برخوردار می کند."اسکارلت جوهانسن در بیانیه ای که در هافینگتون پست منتشر کرده، گفته است که با همکاری با شرکت سودا استریم هرگز تصمیم نداشته چهره‌ای برای هر گونه جنبش و موضع اجتماعی یا سیاسی باشد.
موسسه آکسفام اینترنشنال،‌ که جوهانسن سفیر تبلیغاتی این موسسه خیریه هم هست،‌ به تازگی در بیانیه ای که روی وبسایت خود منتشر کرده است، نوشته است که "این شرکت که در شهرک‌های اسرائیلی فعالیت می کند، سبب تداوم فقر و محرومیت از حق جوامع فلسطینیانی می شود که ما از آنها حمایت می کنیم. آکسفام مخالف هر گونه فعالیت اقتصادی با شهرک های یهودی نشین اسرائیلی است که تحت قوانین بین المللی،‌ به طور غیر قانونی ساخته شده اند."
آکسفام در بیانیه خود نوشته است که به رابطه اش با اسکارلت جوهانسن "که از سال ۲۰۰۵ در جهت حمایت از ماموریت آکسفام برای پایان دادن به فقر و بی عدالتی از این موسسه حمایت کرده است"، مفتخر است. و با این حال، پس از عقد قراردادش با شرکت سودااستریم، "نگرانی" خود در این زمینه را به اطلاع خانم جوهانسن رسانده است.
اسکارلت جوهانسن در پاسخ به آکسفام در بیانیه خود نوشته است که از زمانی که سفیر آکسفام شده، توانسته به صورت دست اول، شاهد پیشرفتی باشد که در اثر همبستگی جوامع و همکاری شان در کنار هم حاصل شده است. او نوشته "این گروه های همسایه، از حاصل کار خود در محیط کار برابر، و از حقوق برابری که برای خانه و خانواده خود می برند، احساس غرور می کنند."
آگهی تبلیغاتی سودا استریم با شرکت اسکارلت جوهانسن ۲۹ ساله، در طول مسابقات سوپربول آمریکا در روز دوم فوریه پخش خواهد شد.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی