حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۰ آذر ۲۴, پنجشنبه

فیلم جدایی نادر از سیمین کاندید جایزه گلدن گلوب شد


انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) که برگزارکننده جوایز گلدن گلوب است، پنجشنبه غروب دربورلی هیلتن اسامی نامزدهای 25 بخش این دوره را در دو بخش سینما و تلویزیون اعلام کرد.

در بخش گلدن گلوب فیلم خارجی‌زبان، «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی از ایران، فیلم آمریکایی و بوسنیایی‌زبان «در سرزمین خون و عسل» به کارگردانی آنجلینا جولی بازیگر آمریکایی، «گل‌های جنگ» ساخته ژانگ ییمو کارگردان چینی، «پسری با دوچرخه» ژان پی‌یر و لوک داردن تولید مشترک بلژیک، فرانسه و ایتالیا و فیلم اسپانیایی «پوستی که در آن زندگی می‌کنم» ساخته پدرو آلمودوار نامزد دریافت جایزه هستند.

فیلم صامت و سیاه و سفید «هنرمند» که داستان آن در عصر گذر از سینمای صامت به ناطق در هالیوود روی می‌دهد، با نامزدی در شش بخش پیشتاز نامزدهای جوایز گلدن گلوب 2012 در بخش فیلم‌های سینمایی است.

فیلم‌های «فرزندان» و «کمک» هر کدام در پنج بخش نامزد جایزه گلدن گلوب هستند و «عید مارس»، «نیمه‌شب در پاریس» و «مانیبال» هر یک در چهار بخش بخت دریافت جایزه را دارند.

«درخت زندگی» ساخته ترنس مالیک و برنده نخل طلای جشنواره کن همین طور تریلر جاسوسی «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» ساخته توماس آلفردسون، در هیچ بخش نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب نشدند.

شصت و نهمین دوره جوایز گلدن گلوب 15 ژانویه 2012 (دوشنبه 26 دی به وقت ایران) در هتل بورلی هیلز برگزار می‌شود.

ریکی جرویز بازیگر، نویسنده و کارگردان برای سومین سال مجری مراسم است که از شبکه ان‌بی‌سی روی آنتن می‌رود.

مورگان فریمن بازیگر 74 ساله آمریکایی در این دوره جوایز گلدن گلوب جایزه سسیل بی. دمیل را دریافت می‌کند.

جوایز گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست. زمانی جوایز گلدن گلوب یک شاخص مهم برای جوایز اسکار بود، اما این دو رویداد سینمایی در سال‌های اخیر مسیری تقریبا متفاوت را طی کرده‌اند.
در هفت سال گذشته تنها در یک مورد - «میلیونر زاغه‌نشین» در سال 2008 - برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم جایزه اسکار بهترین فیلم را نیز دریافت کرده است.

پارسال «شبکه اجتماعی» دیوید فینچر برنده چهار جایزه گلدن گلوب از جمله جایزه بهترین فیلم درام شد، اما در جوایز اسکار جایزه بهترین فیلم به «گفتار پادشاه» رسید.

فهرست نامزدهای این دوره جوایز گلدن گلوب در بخش فیلم‌های سینمایی به شرح زیر است.

بهترین فیلم درام: «فرزندان»، «کمک»، «هوگو»، «عید مارس»، «مانیبال»، «اسب کارزار»
بهترین فیلم موزیکال یا کمدی: «هنرمند»، «ساقدوش‌ها»، «50/50»، «نیمه شب در پاریس»، «هفته من با مریلین»
بهترین کارگردان: وودی آلن، «نیمه‌شب در پاریس» / جرج کلونی، «عید مارس» / میشل هازاناویسیوس، «هنرمند» / الکساندر پین، «فرزندان» / مارتین اسکورسیزی، «هوگو»
بهترین بازیگر مرد درام: جرج کلونی، «فرزندان» / لئوناردو دی‌کاپریو، «جی ادگار» / میشائل فاسبندر، «شرم» / رایان گاسلینگ، «عید مارس» / براد پیت، «مانیبال»
بهترین بازیگر زن درام: گلن کلوز، «آلبرت نابز» / وایولا دیویس، «کمک» / رونی مارا، «دختری با خالکوبی اژدها» / مریل استریپ، «بانوی آهنین» / تیلدا سوئینتن، «باید درمورد کوین صحبت کنیم»
بهترین بازیگر مرد موزیکال یا کمدی: ژان دوژاردن، «هنرمند» / براندن گلیسن، «محافظ» / جوزف گوردون-لویت، «50/50» / رایان گاسلینگ، «عجیب و غریب، احمقانه، عشق» / اوئن ویلسن، «نیمه‌شب در پاریس»
بهترین بازیگر زن موزیکال یا کمدی: جودی فاستر، «کشتار» / چارلیز ترون، «جوانی» / کریستن ویگ، «ساقدوش‌ها» / میشل ویلیامز، «هفته من با مریلین» / کیت وینسلت، «کشتار»
بهترین بازیگر مرد مکمل: کنت برانا، «هفته من با مریلین» / آلبرت بروکس، «راندن» / جونا هیل، «مانیبال» / ویگو مورتنسن، «یک روش خطرناک» / کریستوفر پلامر، «تازه‌کارها»
بهترین بازیگر زن مکمل: بره‌نیس بژو، «هنرمند» / جسیکا چاستین، «کمک» / جنت مکتیر، «آلبرت نابز» / اوکتاویو اسپنسر، «کمک» / شیلین وودلی، «فرزندان»
بهترین فیلمنامه: «هنرمند»، میشل هازاناویسیوس / «فرزندان»، الکساندر پین، نت فاکسن، جیم راش / «عید مارس»، جرج کلونی، گرانت هسلو، بو ویلیمون / «نیمه‌شب در پاریس»، وودی آلن / «مانیبال»، استیون زیلیان، آرون سورکین، استن شروین
بهترین موسیقی: «هنرمند»، لودوویک بورس / «دختری با خالکوبی اژدها»، ترنت رزنور، آتیکس راس / «هوگو»، هوارد شور / «اسب کارزار»، جان ویلیامز / «دبلیو. ای.»، ایبل کورزنیوفسکی

بهترین ترانه:
«سرت را پایین بنداز»، «آلبرت نابز» / «سلام سلام»، «نومئو و جولیت» / «
The Living Proof»، «کمک» / «محافظ»، «واعظ مسلسل به دست» / «شاهکار»، «دبلیو. ای.»
بهترین فیلم انیمیشن: «ماجراهای تن تن: راز اسب شاخدار»، «کریسمس آرتور»، «ماشین‌ها 2»، «گربه چکمه‌پوش»، «رنگو»
بهترین فیلم خارجی‌‌زبان: «گل‌های جنگ»، «در سرزمین خون و عسل»، «پسری با دوچرخه»، «جدایی نادر از سیمین»، «پوستی که در آن زندگی می‌کنم»

ورایتی / 15 دسامبر / ترجمه: علی افتخاری

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی