حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۰ آذر ۲۴, پنجشنبه

جعفر پناهي برنده اول بخش آسیا‌ - آفریقا در جشنواره فيلم دبي


جعفر پناهي
فیلم مستند «این فیلم نیست» جایزه اول بخش آسیا‌- آفریقا هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دبی را دریافت کرد. به گزارش خبرآنلاین مراسم اختتامیه این دوره جشنواره دبی چهارشنبه شب برگزار شد و «این فیلم نیست» به کارگردانی جعفر پناهی و مجتبی میرتهماسب جایزه اول بخش مهر مستند آسیا‌آفریقا را به خانه برد.
این فیلم که یک روز از زندگی پناهی را به تصویر می‌کشد، اولین بار در دنیا ماه مه پیش در جشنواره کن به نمایش درآمد و تاکنون در جشنواره‌های مختلف مانند هلسینکی، هامبورگ، پوسان، نیویورک، ورشو و سائوپولو روی پرده رفته است.
جایزه اول بخش فیلم‌های بلند داستانی آسیا‌آفریقا به «تاتسومی» ساخته اریک کو اعطاء شد. از ایران فیلم‌های «سوت پایان» به کارگردانی نیکی کریمی و «به امید دیدار» ساخته محمد رسول‌الف در این بخش حضور داشتند.
«وقتی بابا نوئل به زمین می‌افتد» ساخته اولیور دیکمان هم برنده جایزه انتخاب مردم شد و برندگان دیگر بخش‌ها نیز معرفی شدند.
هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دبی هفتم دسامبر (۱۶ آذر) با اولین نمایش جهانی «ماموریت: غیرممکن – پروتکل شبح» با بازی تام کروز آغاز شد. امسال ۱۷۱ فیلم از ۵۶ کشور در جشنواره روی پرده رفتند.
همچنین ورنر هرتسوگ فیلمساز آلمانی، جمیل راتب بازیگر مصری و ای. آر. رحمان آهنگساز هندی جوایز یک عمر دستاورد را دریافت کردند.


(سرچشمه گرفته ازراديو فردا)
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی