حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۰ مرداد ۲۷, پنجشنبه

صد فيلم پر تماشاگر تاريخ سينماي جهان

از وقتي كه در دوران كودكي يكي از اعضاي خانواده، پاي ما را به راهرو تاريك سينما كشاند و با سحر بزرگ «برادران لومير» آشنا كرد، بيشترمان مسحور اين هنر- صنعت شگرف شده‌ايم و همواره در پس ذهنمان و گاه در پيش رويمان در حالتي روياگونه قهرمانان محبوب و دوست داشتني فيلم‌هايمان را ديده‌ايم، با آنها همذات پنداري كرده‌ايم، با آنها اشك ريخته‌ايم با آنها عاشق شده‌ايم، ‌كتك خورده‌ايم، خنديده‌ايم و عموما سربلند از موانع پيش رويمان در زندگي سينمايي‌مان بيرون آمده‌ايم.
................................
http://www.rokhshad.com/wp-content/uploads/2008/08/filme-icon1.jpg
 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دنیای اقتصاد نوشت: از وقتي كه در دوران كودكي يكي از اعضاي خانواده، پاي ما را به راهرو تاريك سينما كشاند و با سحر بزرگ «برادران لومير» آشنا كرد، بيشترمان مسحور اين هنر- صنعت شگرف شده‌ايم و همواره در پس ذهنمان و گاه در پيش رويمان در حالتي روياگونه قهرمانان محبوب و دوست داشتني فيلم‌هايمان را ديده‌ايم، با آنها همذات پنداري كرده‌ايم، با آنها اشك ريخته‌ايم با آنها عاشق شده‌ايم، ‌كتك خورده‌ايم، خنديده‌ايم و عموما سربلند از موانع پيش رويمان در زندگي سينمايي‌مان بيرون آمده‌ايم.

كمتر كسي است كه تصاويري از «رت باتلر» و «اسکارلت اوهارا» فيلم «بر باد رفته» يا صحنه‌هاي چشم نواز فيلم «آواتار» را درخاطر نداشته باشد. پايگاه اطلاع رساني مووي وب، مروري گذرا برصد فيلم پر تماشاگر تاريخ سينما از آغاز تاكنون خواهد داشت.

ذكر اين نكته ضروري است كه فهرست صد فيلم پرتماشاگر تاريخ سينما را با لحاظ کردن نرخ تورم و افزايش قيمت بليت سينما در طول بيش از صد سال تاريخ سينما و ميزان فروش هر فيلم در سال 2010 محاسبه مي‌كنيم.

يعني به‌طور مثال، اين گونه محاسبه شده كه اگر يک فيلم مثلا در سال 1942، پنج ميليون دلار در گيشه سينما فروخته است، اگر در سال 2010 اکران مي‌شد چقدر مي‌فروخت و به اين شيوه پر تماشاگرترين فيلم‌هاي تاريخ سينما مشخص شده‌اند. يكصد فيلم پرفروش به ترتيب ذيل قرار مي‌گيرند:
آواتار- بربادرفته- جنگ ستارگان- هري پاتر و هديه هاي مرگ- اشک‌ها و لبخندها- اي‌تي؛ موجود فرازميني- ده فرمان- تايتانيک- آرواره‌ها- دکتر ژيواگو- جن‌گير- سفيد برفي و هفت کوتوله- 101 سگ خالدار- جنگ ستارگان اپيزود پنجم: امپراطوري ضربه مي‌زند- بن هور- جنگ ستارگان اپيزود ششم: بازگشت جداي- نيش- اينديانا جونز (مهاجمان صندوق گمشده)- پارک ژوراسيک- فارغ‌التحصيل- جنگ ستارگان اپيزود اول: تهديد شبح- فانتازيا- پدرخوانده- فارست گامپ- مري پاپينز- شير شاه- گريس- تندر بال(جيمز باند)- شواليه تاريکي- کتاب جنگل- زيباي خفته- شرک 2- شکارچيان اشباح- بوچ کسيدي و ساندنس کيد- قصه عشق- مرد عنکبوتي- روز استقلال- تنها در خانه- پينوکيو- کلئوپاترا- پليس بورلي هيلز- گلد فينگر(جيمز باند)- فرودگاه- ديوار نوشته‌هاي آمريکايي- خرقه- دزدان دريايي کارائيب: صندوق مرد مرده- دور دنيا در هشتاد روز- بامبي- زين‌هاي شعله ور- بتمن- ناقوس‌هاي سنت مري- ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه- آسمانخراش جهنمي- مرد عنکبوتي 2- بانوي زيباي من- بزرگترين نمايش روي زمين- خانه حيوانات نشنال لمپونز- مصائب مسيح- جنگ ستارگان اپيزود سوم: انتقام سيت- بازگشت به آينده- ارباب حلقه‌ها: دو برج- حس ششم- سوپرمن- توتسي- اسموکي و بنديت- در جست‌وجوي نمو- داستان وست سايد- هري پاتر و سنگ جادو- بانو و ولگرد- برخورد نزديک از نوع سوم- لورنس عربستان- نمايش فيلم ترسناک راکي- راکي-بهترين سال‌هاي زندگي ما- حادثه پوزئيدون- ارباب حلقه‌ها: ياران حلقه- توئيستر- مردان سياهپوش- پل رودخانه کواي- دنياي ديوانه ديوانه ديوانه- خانواده سوئيسي رابينسون- پرواز بر فراز آشيانه فاخته- مش- اينديانا جونز: معبد مرگ- جنگ ستارگان اپيزود دوم: حمله کلون‌ها- خانم داوت فاير- علاءالدين- روح- دوئل در آفتاب- دزدان دريايي کارائيب: نفرين مرواريد سياه- خانه مومي- پنجره عقبي- دنياي گمشده: پارک ژوراسيک- اينديانا جونز: آخرين جنگ صليبي- مرد عنکبوتي 3- نابودگر 2: روز داوري- گروهبان يورک- چگونه گرينچ کريسمس را دزديد- داستان اسباب بازي 2- تاپ گان.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی