حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۴ مهر ۲۲, چهارشنبه

مجله “پلی‌بوی” انتشار تصاویر برهنه و سکسی زنان را متوقف می‌کند

“پلی‌بوی”، معروف‌ترین مجله‌ی مخصوص بزرگ‌سالان در جهان، اعلام کرد که در راستای بازطراحی خود برای جذب مخاطب بیشتر، از این پس تصویر برهنه‌ی زنان را منتشر نمی‌کند.

در تلگرام به کانال سه پنج بپیوندید تا از تازه‌ترین مطالب آن باخبر شوید:
“پلی‌بوی”، معروف‌ترین مجله‌ی مخصوص بزرگ‌سالان در جهان، اعلام کرد که در راستای بازطراحی خود برای جذب مخاطب بیشتر، از این پس تصویر برهنه‌ی زنان را منتشر نمی‌کند.

بر اساس گزارش روز دوشنبه (۱۲ اکتبر-۲۰ مهر) روزنامه‌ی نیویورک‌تایمز، “پلی‌بوی” هم‌چنان تصاویر روی جلدش را به مدل ماه خود (Playmate) اختصاص می‌دهد اما این عکس‌‌ها دیگر برهنه نخواهند بود؛ هرچند که هم‌چنان در دسته‌ی نامناسب برای کودکان زیر ۱۳ سال قرار خواهند داشت.
“پلی‌بوی” که در دهه‌های گذشته با کاهش شدید مخاطب روبه‌رو بوده در حالی تیراژش به ۸۰۰ هزار نسخه در ماه رسیده که چهل سال قبل، در سال ۱۹۷۵، در ۵/۶ میلیون نسخه منتشر می‌شد.

مدیران کمپانی “پلی‌بوی انترپرایزز” به “تایمز” گفته‌اند که بازطراحی این مجله بخشی از تلاش برای مدرن‌تر کردن آن است و شامل مطالبی مناسب‌تر برای محل کار، یک ستون مربوط به سکس، روزنامه‌نگاری تحقیقی، و هنر برای مردان جوان شاغل امروزی که با پورن از طریق اینترنت و به صورت رایگان آشنا شده‌اند، خواهد بود.
تصمیم جدید مدیران “پلی‌بوی” برای حذف تصاویر برهنه زنان پس از آن صورت می‌گیرد که وب‌‌سایت این مجله سال گذشته با سیاستی مشابه، راه‌اندازی دوباره شد و آن‌گونه که این کمپانی می‌گوید، تغییرات اعمال‌شده به رشد ۲۵۰ درصدی در ترافیک آن منجر گردید.
پیش‌تر در ابتدای سال جاری میلادی نیز “اسکات فلندرز”، مدیرعامل “پلی‌بوی انترپرایزز” به شبکه‌ی تلویزیونی ان.بی.سی گفته بود که دیدن برهنگی نه تنها دیگر تحریک‌آمیز نیست که حتی می‌تواند به کاهش مخاطب منجر شود.

در عین حال، با توجه به تجربه‌ی موفقیت‌آمیز “کُری جونز” در وب‌سایت “پلی‌بوی” او از ماه جولای وظیفه‌ی نظارت بر پروسه‌ی تغییر محتوای مجله را نیز بر عهده گرفته است. با این وجود، هیو هِفنر، بنیان‌گذار و مالک اصلی “پلی‌بوی” هم‌چنان در مقام سردبیر مجله باقی خواهد ماند.
آقای هفنِر ۸۹ ساله، ۶۲ سال قبل در سال ۱۹۵۳، نخستین شماره‌ی “پلی‌بوی” را با انتشار تصاویر برهنه‌ی مرلین مونرو، مدل و بازیگر فقید و پرطرفدار، به روی دکه‌ها فرستاد.
از آن زمان، “پلی‌بوی” خودش را به عنوان یک نشریه‌ی جریان‌ساز در سبک زندگی، و پیشگام در آزادی‌ جنسی، سیاسی، و اقتصادی معرفی کرده است.

در تلگرام به کانال سه پنج بپیوندید تا از تازه‌ترین مطالب آن باخبر شوید:

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی