حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۴ مرداد ۱۵, پنجشنبه

نامه‌نگاری دوباره سناپور برای چاپ «نیمه غایب»رمان «نیمه غایب» حدود 10 سال و در دو دولت آقای خاتمی و احمدی‌نژاد، 15 بار چاپ شد، اما از سال 1388 این کتاب را لغو مجوز کردند. در آن زمان فهرست بلندی از ایراد به‌ دست ما دادند و تعداد زیادی ایراد گرفتند که خیلی نامعقول و غیرمنطقی بود.حسین سناپور بار دیگر برای از محاق خارج کردن رمان «نیمه غایب» به مسوولان وزارت ارشاد نامه نوشت.


حسین سناپور بار دیگر برای از محاق خارج کردن رمان «نیمه غایب» به مسوولان وزارت ارشاد نامه نوشت.

این نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ادبیات ایسنا،‌ با اشاره به نامه‌نگاری‌اش با محمد سلگی - رییس اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - برای از محاق خارج کردن رمان «نیمه غایب» گفت: حدود یک ماه است که برای گرفتن اجازه تجدید چاپ رمان «نیمه غایب» به مدیر اداره کتاب وزارت ارشاد اسلامی نامه نوشته‌ام، اما متأسفانه هنوز هیچ جوابی به من نداده‌اند.
وی ادامه داد: رمان «نیمه غایب» حدود 10 سال و در دو دولت آقای خاتمی و احمدی‌نژاد، 15 بار چاپ شد، اما از سال 1388 این کتاب را لغو مجوز کردند. در آن زمان فهرست بلندی از ایراد به‌ دست ما دادند و تعداد زیادی ایراد گرفتند که خیلی نامعقول و غیرمنطقی بود.
او اظهار کرد: جلوگیری از تجدید چاپ «نیمه غایب» در حالی است که همین کتاب در مدت 10 سالی که منتشر می‌شد، یکی دو جایزه گرفت که در این جوایز آدم‌های شناخته‌شده فرهنگی نقش داشتند و حتی در جایزه کتاب سال وزارت ارشاد در دوره آقای مسجدجامعی مورد تقدیر قرار گرفت. با همه این‌ها در سال 88 یک بار لیست بلندی به ما دادند و گفتند باید این موارد از کتاب حذف شود که به‌دلیل نامعقول و غیرمنطقی بودن این ایرادها من نپذیرفتم، چون نمی‌خواهم کتابی را که 15 بار چاپ شده است، تغییر دهم.
به گزارش ایسنا، حسین سناپور متولد 1339 است که نزدیک به سه دهه سابقه حضور در عرصه‌های ادبی را دارد، با نوشتن رمان «نیمه غایب» در سال 1378 مطرح شد. این رمان که تا سال 1387، 15 بار تجدید چاپ شد، برنده اولین دوره جایزه ادبی مهرگان و جایزه یلدا (به طور مشترک) شد. رمان دیگر این نویسنده «ویران می‌آیی» (چاپ 1382) است که نامزد جایزه‌های بنیاد گلشیری و یلدا بوده است. سناپور همچنین دارای دو مجموعه داستان با نام‌های «با گارد باز» (چاپ 83) و «سمت تاریک کلمات» (برنده جایزه بنیاد گلشیری، سال 84) و همچنین مجموعه مقالات «همخوانی کاتبان»، «ده جستار داستان‌نویسی» و «جادوهای داستان» است.
دیگر کارهای چاپ‌شده او، «شمایل تاریک کاخ‌ها» (چاپ 88)، مجموعه شعر «سیاهه من» (چاپ 89)، «یک شیوه برای رمان‌نویسی» (چاپ 89) و رمان «لب بر تیغ» (چاپ 90) است. رمان «دود» آخرین اثر منتشرشده این نویسنده است.
این نویسنده دارای سابقه تدریس ادبیات داستانی و آموزش رمان‌نویسی هم هست.

هیچ نظری موجود نیست:

پادکست سه پنج

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی