حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ اسفند ۲۴, یکشنبه

پیوند موفقیت‌آمیز آلت جنسی در آفریقای جنوبی

موفق‌ترین عمل پیوند آلت تناسلی جهان در کلینیکی در  نزدیکی کیپ تاون انجام شده است.  پیوند روی جوان ۲۱ساله‌ای صورت گرفته که عضو جنسی خود را طی یک ختنه نادرست از دست داده بود.


موفق‌ترین عمل پیوند آلت تناسلی جهان در کلینیکی در  نزدیکی کیپ تاون انجام شده است.  پیوند روی جوان ۲۱ساله‌ای صورت گرفته که عضو جنسی خود را طی یک ختنه نادرست از دست داده بود.
Penistransplantation
یک مرد ۲۱ ساله که عضو تناسلی خود را در ختنه‌ای ناموفق از دست داده بود، سه ماه پس از پیوند آلت، احساس سلامتی دارد.
پزشکان افریقای جنوبی توانسته‌اند آلت جنسی از دست رفته یک جوان ۲۱ ساله را با پیوند عضو، احیا کنند. این جوان در ماه دسامبر جراحی شده و اینک کاملا سرحال است. مقامات کلینیک دانشگاه «استلن بوش» در نزدیکی کیپ تاون می‌گویند آلت جنسی این جوان، کارکرد طبیعی خود را باز یافته است.
عمل پیوند آلت، ۹ ساعت طول کشیده است. دکتر آندره فان در مروه (André van der Merwe)، متخصص اورولوژی و جراح این عمل می‌گوید: «ما از بهبودی سریع بیمار شگفت‌زده هستیم.» برآورد دکتر «در مروه» این بوده که آلت پیوندی ظرف دو سال، کار خود را از سر گیرد.
دکتر «فان در مروه» گفته که پیدا کردن عضو تناسلی پیوندی، بزرگترین چالش این جراحی بود اما روشن نساخته که عضو مربوطه از کجا در دسترس قرار گرفت. پیوند گیرنده، آلت جنسی خود را سه سال پیش در اثر ختنه غیراصولی از دست داده بود.
جوانان و نوجوانان در شهرستان‌ها و نقاط روستایی آفریقای جنوبی، در زمان بلوغ ختنه می‌کنند. بنا بر اطلاع کلینیک دانشگاه استلن بوش، سالانه ۲۵۰ مورد قطع یا نقص آلت تناسلی در این کشور به دلیل ختنه نادرست ثبت می‌شود. هم اینک ۹ نفر در لیست انتظار کلینیک نامبرده برای پیوند آلت قرار دارند.
عمل جراحی یاد شده، دومین تلاش دنیای پزشکی در سراسر جهان برای پیوند آلت مردانه است. در سال ۲۰۰۵، پزشکان چینی، پیوند مشابهی را انجام دادند، اما دریافت کننده عضو و همسرش، از نظر ذهنی و روحی، آمادگی پذیرش وضعیت جدید را نداشتند. طبق خواست آنها، پزشکان دو هفته پس از جراحی، عضو پیوندی را دوباره برداشتند.

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی