حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ آبان ۱, پنجشنبه

هویت بنکسی فاش شد : پلیس انگلیس بنکسی را دستگیر کرد

پلیس انگلستان سرانجام پس از دستگیری بنکسی ؛ هنرمند نامدار جهان ، هویت او را فاش کرد و او را به جرم خرابکردن اموال عمومی ( واندالیسم) حبس کرد.


پلیس انگلستان سرانجام پس از دستگیری بنکسی ؛ هنرمند نامدار جهان ، هویت او را فاش کرد و او را به جرم خرابکردن اموال عمومی ( واندالیسم) حبس کرد.
banksy-mugshot

بنکسی به عنوان اسطوره هنر معاصر دنیا شناخته می شود که با گرافیتی های انتقادی هنرمندانه خود ، در عین آن که به بازگویی  ایده های هنری و نقد اجتماعی اش پرداخته است ، زیبایی خاصی نیز  بر دیوارهای لندن ایجاد کرده است ، اما پلیس لندن او را به جرم نقاشی کردن دیوارهای این شهر دستکیر کرد!
بنکسی که سال هاست به گرافیتی مشعول است ، تا کنون موفق شده بود هویت خود را مخفی نگهدارد به شکلی که هیچ کس نمی دانست او کیست ؟ او معتقد به نظام سرمایه داری و خرید و فروش آثار هنری خلق شده توسط خودش نبود و عقیده داشت که این آثار باید از کارکرد اجتماعی برخوردار باشند.
مطابق اعلام پلیس انگلستان ، پاول هورنر (Paul Horner) سی و پنج ساله ، همان بنکسی است . پلیس انگلیس پس از مدت ها مراقبت ۲۴ ساعته برای دستگیری بنکسی موفق به کشف هویت و دستگیری او شد.
جان هاوز مدیر برنامه بنکسی در گفت و گو با سی ان ان اعلام کرد : با وجود این همه زیبایی که بنکسی برای لندن ایجاد کرد ، پلیس انگلستان او را به جرم واندالیسم دستگیر کرده و می خواهد که زندانی اش کند ، که این امر مایه شرم انگلستان است .
banksy-arrested
صحنه دستگیری بنکسی
banksy-artwork
نمونه یکی از آثار بنکسی

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی