حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ اردیبهشت ۶, شنبه

جایزه گلشیری برگزیدگانش را اعلام کرد

سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری
سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری در مراسمی که جمعه، ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) برگزار شد، برگزیدگانش را اعلام کرد.

سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری در مراسمی که جمعه، ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) برگزار شد، برگزیدگانش را اعلام کرد. در این مراسم از تلاش گلی ترقی در عرصه داستان‌نویسی تقدیر شد.

سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری
سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری
مراسم سیزدهمین دوره جایزه گلشیری، جمعه، ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) در خانه فرزانه طاهری، مدیر عامل بنیاد گلشیری و همسر این نویسنده فقید برگزار شد. در این مراسم بنیاد گلشیری برگزیدگان سیزدهمین دوره‌اش را اعلام کرد.
مجموعه داستان‌های «هوای گرگ و میش» نوشته محسن عباسی و «کاج‌های مورب» نوشته علی چنگیزی به طور مشترک به عنوان بهترین مجموعه داستان شناخته شدند و جایزه بنیاد گلشیری را به دست آوردند.
«دکتر داتیس» نوشته حامد اسماعیلیون هم جایزه بنیاد گلشیری برای بهترین رمان اول سال ۱۳۹۱ را از آن خود کرد. همچنین از رمان «رمانس دانشگاهی مرگبار» نوشته محمود سعیدنیا تقدیر شد.
در این مراسم گروهی از نویسندگان ایران، اشخاصی مانند محمود دولت‌آبادی، بابک احمدی، بهمن فرمان‌آرا، ضیاء موحد، حسین سناپور و مژده دقیقی شرکت کرده بودند.
در مراسم سیزدهمین دوره جایزه گلشیری لوح تقدیری هم به گلی ترقی، نویسنده نام‌آشنای ایرانی به خاطر تلاش او در عرصه داستان‌نویسی تعلق گرفت. خانم ترقی در فرانسه سکونت دارد و به همین دلیل نتوانست در این مراسم شرکت کند.
سیزدهمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری بدون برخورداری از حمایت دولت برگزار شده است.
سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد در آبان ماه ۹۲ از آمادگی وزارت ارشاد برای حمایت از جوایز و مراکز خصوصی و مستقل فعال در حوزه‌ ادبیات خبر داده بود. اما فرزانه طاهری گفته بود: «اگر منظور از حمایت، حمایت مالی باشد که من مطلقاً با آن مخالفم زیرا معتقدم اگر این اتفاق رخ دهد، جوایز خصوصی (و به طور کلی “ان‌جی‌او”‌ها) ماهیت خود را از دست می‌دهند.»
مدیر عامل بنیاد هوشنگ گلشیری درباره وضعیت کتاب‌های متوقف مانده و توقیف شده‌ هوشنگ گلشیری در وزارت ارشاد گفته بود: «متأسفانه پرونده‌ کتاب‌های گلشیری هنوز مسکوت است و من هم امیدی به انتشارشان ندارم، زیرا تغییر دیدگاه و رویکرد خاصی در ارشاد و اداره‌ کتاب ندیده‌ام.»
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی