حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ دی ۲۹, یکشنبه

جوایز انجمن بازیگران آمریکا؛ افتخاری دیگر برای 'کلاهبرداری آمریکایی'


کلاهبرداری آمریکایی که امسال در بیشتر جوایز سینمایی آمریکا موفق بوده، جایزه بهترین مجموعه بازیگران را نیز از انجمن بازیگران سینمای آمریکا دریافت کرد.

بردلی کوپر سازنده کلاهبرداری آمریکایی را "کارگردان بازیگران" خواند

                                                                 
                                                    لایک زنی فیس بوک ما

 توییتر سه پنج را به دوستان خود اضافه کنید

کلاهبرداری آمریکایی که امسال در بیشتر جوایز سینمایی آمریکا موفق بوده، جایزه بهترین مجموعه بازیگران را نیز از انجمن بازیگران سینمای آمریکا دریافت کرد.
در مراسمی که شنبه شب در لس آنجلس برگزار شد، بردلی کوپر، بازیگر این فیلم به نمایندگی از بازیگران دیگر این فیلم مانند جنیفر لارنس، جیمی رانر، کریستین بیل، رابرت دنیرو و ایمی آدامز که همگی روی صحنه حضور یافتند، پشت میکروفن رفت و دیوید او راسل، سازنده فیلم را "کارگردان بازیگران" خواند.

جوایز انجمن بازیگران سینمای که از مهم‌ترین جوایزی است که به بازیگران اهدا می شود، پیش زمینه ای برای جوایز اسکار محسوب می شود.
سال گذشته جایزه برتر این انجمن به فیلم آرگو رسید که اسکار بهترین فیلم را به دست آورد.
هفته گذشته در نوزدهمین مراسم اهدای جوایز منتخب منتقدان فیلم آمریکا کلاهبرداری آمریکایی علاوه بر بهترین مجموعه بازیگران، سه جایزه دیگر نیز به دست آورد.
این فیلم برای ۱۰ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم با رقبای سر سختی مانند جاذبه،گرگ وال استریت و ۱۲ سال بردگی رقابت خواهد کرد.
لوپیتا نیونگ در نخستین نقش آفرینی سینمایی خود حضور پرفروغی داشت
در بخش های دیگر جوایز انجمن ماتیو مک‌کاناهی، برای بازی در فیلم کلوپ مشتریان دالاس جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و کیت بلانشت برای بازی در نقش بلانش در فیلم جاسمین غمگین جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن را گرفت.
لوپیتا نیونگ، بازیگر کنیایی در نخستین نقش آفرینی سینمایی خود جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای بازی در فیلم ۱۲ سال بردگی گرفت. این جایزه در بخش مردان به جی‌رد لیتو بازیگر کلوپ مشتریان دالاس رسید.
در بخش های بازیگران مجموعه تلویزیونی برکینگ بد برای مجموعه بازیگرانش جایزه بخش دراما و خانواده مدرن جایزه بخش کمدی را گرفت.
برایان کرانستون (برکینگ بد) مگی اسمیت (داون‌تاون ابی)، تای برل (خانواده مدرن) و جولیا لوئیس درایفوس (معاون رئیس جمهور Veep) جایزه بهترین بازیگران را در بخش‌های مجموعه‌‌های تلویزیونی کمدی و دراما دریافت کردند.
هلن میرن، بازیگر سرشناس بریتانیایی جایزه بهترین بازیگر زن را در بخش مجموعه‌های کوتاه تلویزیونی برای مجموعه فیل اسپکتور دریافت کرد و مایکل داگلاس جایزه بهترین بازیگر مرد را در بخش مجموعه‌های کوتاه تلویزیونی برای مجموعه پشت چلچراغ به کارگردانی استیون سودربرگ گرفت.
جایزه دستاورد برای یک عمر زندگی هنری امسال به ریتا مورنو، بازیگر پورتوریکویی اعطا شد. این بازیگر ۸۲ ساله که همچنان فعال است، در کارنامه‌اش فیلم های شناخته شده ای چون آواز در باران، داستان وست ساید و سلطان و من دارد.
نوید نگهبان (اول از راست) و نازنین بنیادی بازیگران ایرانی الاصل مجموعه تلویزیونی میهن در مراسم جوایز انجمن بازیگران سینما
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی