حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ دی ۲, دوشنبه

ناپدید شدن مهدی موسوی و فاطمه اختصاری شاعر و ترانه سرا در تهران

ناپدید شدن دو شاعر اشعار شاهین نجفی در تهران
نزدیکان دو شاعر که پیش از این به دلیل سرودن اشعارشان احضار شده بودند، می گویند این دو جوان پس از یک احضار قضایی تازه ناپدید شده اند.کافه سه پنج:نزدیکان دو شاعر که پیش از این به دلیل سرودن اشعاری برای شاهین نجفی احضار شده بودند، می گویند این دو جوان پس از یک احضار قضایی تازه ناپدید شده اند.


مهدی موسوی و فاطمه اختصاری که هر دو اشعاری برای برخی از ترانه های شاهین نجفی خواننده رپ سروده بودند، پس از آن که برای پرسش در باره ممنوع الخروج بودن به دادسرا مراجعه کرده اند، ناپدید شده اند.
یکی از دوستان این دو در صفحه فیسبوک خود نوشته است، «مدت دو هفته است که دو تن از دوستان ما: مهدی موسوی و فاطمه اختصاری بازداشت شده‌اند؛ مدتی صبر کردیم که شاید مثل دفعات پیش پس از مقداری بازجویی آزاد شوند، اما متاسفانه دو هفته است که حتا یک تلفن با خانواده‌ی خود نداشتند؛ از دستگیری اول پاییز89 تا به امروز چنین برخوردی را  ما شاهد نبودیم؛ هنوز مشخص نیست که دوستان ما را به چه جرمی بازداشت کرده‌اند و کدام ارگان آنها را گرفته، ما همه نگران وضعیت سلامتی‌شان هستیم. لطفن اطلاع‌رسانی کنید».

یکی دیگر از مطلعین از سابقه ماجرا به طور تلویحی از بازداشت هشت روز پیش فاطمه اختصاری و مهدی موسوی خبر داده است.
 این دو از شاعرانی بودند که پارسال به اتهام ترانه گفتن برای شاهین نجفی با آنها برخورد امنیتی شده بود.
همچنین اطلاعات تایید نشده ای منتشر شده مبنی بر این که ماموران امنیتی دو ماه پیش و پیش از انتشار آلبوم جدید شاهین نجفی یکی از مدیران موسسه برگ موزیک را که منتشر کننده آثار شاهین نجفی است بازداشت کرده اند.

یک کاربر دیگر در فضای مجازی نوشته است « ظاهرن آقای مهدی موسوی(شاعر)، و خانم فاطمه اختصاری(شاعر) پس از ممنوع الخروج شدن و مراجعه به دادسرا ناپدید شده اند و آقای موسوی طبق گفته خانواده ایشان چهار روز پیش به زندان اوین منتقل شده اند. قرار بود با آمدن دولت اعتدال دیگر شاعر و هنرمندی دچار این سرنوشت نشود، و کسی ناپدید نشود.»


یکی دیگر از دوستان این دو شاعر می نویسد«دو هفته ی پیش منتظر بودم که صبح بروم فرودگاه دنبال دو تا از عزیزانم. ساعت 3:35 دقیقه صبح بود که «دکتر سید مهدی موسوی» با من تماس گرفت و عنوان کرد که به همراه «فاطمه اختصاری» ممنوع الخروج اند و نمی توانند از کشور خارج شوند. فردایش هم چند تماس خیلی کوتاه با هم داشتیم و این تمام خبریست که من از دکتر موسوی دارم.
امروز بیش از دو هفته است که از دوستان عزیزم "سید مهدی موسوی" و "فاطمه اختصاری" هیچ خبری ندارم. این دو شاعر بعد از ممنوع الخروج شدنشان به دادسرا احضار می شوند که ظاهرا مراجعه نمی کنند و از بعدازظهر روز یکشنبه 17 آذر ماه به طور مشکوکی ناپدید شده اند. حتی خانواده های ایشان هم از وضعیتشان بی اطلاع هستند. تا کنون هیچ خبر دقیقی از این دو عزیز دریافت نکرده ایم و بسیار نگرانیم...
سکوتمان تا این لحظه تنها به خاطر نداشتن اطلاع دقیق از وضعیتشان بوده است، اطمینان از سلامتی شان برای ما مهمترین مسئله است،دوستان اگر خبر موثقی دریافت کردند ما را بی اطلاع نگذارند».ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی