حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ خرداد ۲۷, دوشنبه

۲۸ سینماگر و ۱۳ هنرمند عرصه‌های تجسمی،موسیقی،تاتر در منزل محمد رضا عارف حاضر شدند و با اهدا یک جلد دیوان حافظ امضائ شده از زحمات وی تشکر کردند۲۸ سینماگر و ۱۳ هنرمند عرصه‌های تجسمی،موسیقی،تاتر در منزل محمد رضا عارف حاضر شدند و با اهدا یک جلد دیوان حافظ امضائ شده از زحمات وی تشکر کردند
ایلنا: گروهی از هنرمندان از رشته‌های مختلف هنری با حضور در منزل محمدرضا عارف از تلاش‌های وی در پاسداشت اصلاحات و همچنین اقدام اخلاقی وی در کناره‌گیری از انتخابات در جهت پیروزی اصلاحات تشکر کردند.

۴۱ نفر از هنرمندان عرصه‌های سینما، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی شب گذشته(۲۶ خرداد) با حضور در منزل محمدرضا عارف از تلاش‌های وی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تشکر کردند و یک جلد دیوان حافظ نفیس را امضا کرده و به وی اهدا کردند. در این دیدار ۲۸ نفر از هنرمندان سینما و ۱۳ نفر از حوزه‌های دیگر حضور داشتند.

در این دیدار یکی از هنرمندان گفت: حرکت شما یک حرکت بزرگ و ناشی از بزرگ منشی شماست. شما کشف انتخابات ۹۲ بودید.

یکی دیگر از هنرمندان گفت: عموم هنرمندان کمتر به کسی اقبال می‌کنند ولی به شما خوب توجه کردند. شما مطالبات ما را صریح و شفاف گفتید و نقدهای شما به دل نشست.

یکی دیگر از هنرمندان حاضر در این نشست گفت: رفتار شما از دو حیث قابل توجه است اول آنکه از رای خود برای مصلحت عام گذشتید و دیگر آنکه رفتار شخصی شما و این ظرفیت و بزرگمنشی را داشتید که آن را اعلام کنید. همین امر نشان می‌دهد که شما می‌توانید جلودار این حرکت باشید.

یکی از هنرمندان سینمای حاضر در این نشست نیز گفت: عموم افراد حاضر در این فیلم‌ها در سر بزنگاه‌ها انتخاب شخصی‌شان را رو می کنند شما نیز سر بزنگاه شخصیت بزرگتان را نشان دادید.

سه نفر از هنرمندان نیز با اشاره به این حرکت عارف گفتند: ما به دنبال رفتار شما قصد کردیم که رای بدهیم و در انتخابات شرکت کنیم زیرا هنوز امیدوار هستیم که سیاستمدار اخلاقی وجود دارد و می‌توان به آن امید بست.

در این برنامه هنرمندانی همچون رخشان بنی اعتماد، فرهاد توحیدی، محسن هاشمی، لیلی گلستان، کامبوزیا پرتویی، مجتبی میرطهماسب، ابوالحسن داودی، غزل شاکری، مجید برزگر، لیلا نقدی پری، نظام الدین کیایی، ابراهیم حقیقی، جمال رحمتی، حمید فرخ نژاد، باران کوثری، سید محمد بهشتی‌، فریدون عموزاده‌خلیلی‌، مریم صادقیان‌، امیر اثباتی‌، مانی حقیقی‌، لیلی گلستان‌، مریم زندی‌، جعفر پناهی‌، مجتبی میرطهامسب‌، ابراهیم حقیقی‌، بابک چمن‌آرا، جمال رحمتی‌، غزل شاکری‌، نظام‌الدین کیایی‌، ابوالحسن داوودی‌، نورالدین زرین کلک،‌ ابراهیم مختاری‌ و جمع دیگر حضور داشتند.

محمدرضا عارف نیز به همراه همسر، دو پسر و عروس‌های خود پذیرای هنرمندان بود.
حمايت از هنرمندان سبز
۲۷ خرداد, ۱۳۹۲
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی