حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ فروردین ۲۱, چهارشنبه

عکسی از طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی با پلاکارتی از هم دردی با هم میهنان بوشهری
صفحه ما را در فیس بوک لایک بزنیدسلمان سیما:خوب نگاه کنید! چشمانتان را بازکنید! اینان طرفداران تیم فوتبال تیراختورسازی هستند. مردمانی از خطه غیور آذربایجان!!! بوشهری های عزیز را هم میهن خود می دانند و در غم آنها سوگوارند. بارها و بارها این مردم به تجزیه طلبی و وابستگی به بیگانه متهم شده اند. بارها تمسخر شده اند و می شوند. بارها مطالبات بر حقشان نادیده گرفته شده و می شود. هر کسی که اسم فرزندش را ترکی گذاشت، به زبان مادری اش صحبت کرد، خواهان توجه بیشتر به زبان مادری اش شد، از تیم تیراختورسازی حمایت کرد و پیگیر مطالبات و حقوق اقوام ایرانی بود تجزیه طلب نیست.

در آذربایجان عموم مردم به تجزیه و جدایی طلبی بها نمی دهد. آن مقدار که ملی گرایان رمانتیک و افراطی در بوق خطر تجزیه می دمند تجزیه طلبی در آذربایجان رونق ندارد. یک تاریخ مبارزه و ایستادگی، وجود ستارخان ها و باقرخان ها و هزاران شهید دفاع از وطن خط بطلانی است بر اندیشه آنانی که هر حرکتی در آذربایجان را در راستای تجزیه آذربایجان تعبیر می کنند و در واقع نژاد پرستی و بعضا حمایت خود از نظام جمهوری اسلامی را پشت عناوینی همچون: دفاع از تمامیت ارضی، جلوگیری از دخالت بیگانگان، دفاع از استقلال کشور و منافع ملی پنهان می کنند.

مردم آذربایجان به خوبی می دانند که سایر اقوام ایران هیزم تری به آنان نفروخته اند و برای دستیابی به مطالباتشان باید با دیکتاتوری و استبداد حکومت مرکزی مبارزه کنند. حرف آن عده قلیلی که سایر اقوام را دشمن مردم آذربایجان می داند در آذربایجان خریداری ندارد. حکومت اقتدارگرای مرکزی از نفرت پراکنی قومی و اختلاف افکنی بسیار استقبال می کند. برای یکبار هم که شده تاریخ را ورق بزنیم، مشروطه را مرور کنیم، جنگ تحمیلی را مرور کنیم. نقش آذربایجان را در دفاع از تمامیت ارضی ایران و در پیشبرد جنبش آزادی خواهی و دموکراسی خواهی مردم کشورمان ببینیم و صدای واقعی مردم آذربایجان را بشنویم. آذربایجان پاره تن ایران است و امروز در غم زلزله بوشهر سوگوار است؛ همانطور که دیروز بوشهر در غم زلزله آذربایجان سوگوار بود. دست آخر آنکه استمرار و ادامه نظام جمهوری اسلامی بیش از هر چیز تمامیت ارضی ایران عزیز را تهدید می کند.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی