حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۱ مرداد ۲۸, شنبه

جمع آوری ۱۶۷ میلیون تومان کمک مردمی توسط سینماگران برای زلزله‌زدگان + گزارش تصویری

اگرچه حرکت انسان دوستانه سینماگران با حضور پلیس امنیت همراه شد و آنها در نهایت وادار شدند محل استقرار خود را به داخل سینما منتقل کنند، اما با وجود اینکه حضور پلیس تاحدی نظم کار را بر هم زد، سینماگران حرکت خود را متوقف نکرده و با حضور در داخل سینما کمک‌های مردمی را برای زلزله زدگان آذربایجان جمع آوری کردند که بر اساس آخرین گزارش رسیده به کلمه، میزان آن در روز دوم به حدود ۱۶۷ میلیون تومان رسیده است....

سینماگران روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور در مقابل سینما آزادی کمکهای نقدی مردم را جهت یاری به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی دریافت کردند که با توجه به حضور گسترده مردم، براساس آخرین اخبار رسیده به کلمه، حدود ۱۶۷ میلیون تومان جمع آوری شده است.

براساس اعلام ستاد کمک رسانی سینماگران به زلزله زدگان، این کمک ها از سوی اعضای این کمیته شامل پرویز پرستویی، کمال تبریزی و رضا میرکریمی در هفته جاری طی سفر هنرمندان به مناطق حادثه دیده اهدا خواهد شد.

این ستاد هفته گذشته در فراخوانی اعلام کرد: با توجه به پیگیری ها و تماس های بی شمار برای کمک به حادثه دیدگان زلزله استان آذربایجان شرقی ، سینماگران طی روزهای پنجشبه و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ با حضور در مقابل سینما آزادی کمک های نقدی هموطنان را دریافت خواهند کرد.

به گزارش کلمه، در روز نخست این گردهمایی مردمی مبلغ ۶۰ میلیون تومان از کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد و در روز دوم مبلغ جمع آوری شده به حدود ۱۶۷ میلیون تومان رسید.

این حرکت سینماگران با حضور پلیس امنیت همراه شد و در نهایت آنها وادار شدند محل استقرار خود را به داخل سینما منتقل کنند.

هرچند حضور پلیس امنیت تا حدودی نظم کار سینماگران را بر هم زد، اما آنها حرکت خود را متوقف نکرده و با حضور در داخل سینما کمک های مردمی را برای زلزله زدگان آذربایجان جمع آوری کردند.

از جمله بازیگران و هرمندانی که برای جمع آوری کمک به زلزله زدگان در مقابل سینما آزادی حضور یافتند، می‌توان به رضا کیانیان، رخشان بنی‌اعتماد، رضا عطاران، باران کوثری، همایون اسعدیان، حبیب رضایی، صابر ابر، حسن پورشیرازی، حامد بهداد، حامد کمیلی، همایون ارشادی، فاطمه معتمدآریا، افشین هاشمی، جعفرپناهی و … اشاره کرد.

تصاویری از این حرکت انسان دوستانه و ملی را در زیر ببینید:
http://www.kaleme.com/1391/05/28/klm-110256

حضور پلیس امنیت تا حدودی نظم کارشان را بر هم زده اما باعث توقف کار نشده است

ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی