حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۱ خرداد ۳۰, سه‌شنبه

هزینه‌ی «قلاده‌های طلا» بیش از دو میلیارد

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری با اشاره به اینکه هزینه تولید «قلاده‌های طلا» بیش از دو میلیارد تومان بوده، گفت: «یک سوم این مبلغ را موسسه به دستور آقای شمقدری و برای پایان دادن به مشکلات مالی فیلم پرداخت کرد، اما از همان ابتدا نگرانی‌هایی بابت فیلم وجود داشت که وقتی رافت‌کات های اولیه فیلم را دیدم این نگرانی‌ها به طور کامل برطرف شد.»
خبرگزاری سینمای ایران نوشت: در پی مطالب عنوان شده از سوی ابوالقاسم طالبی در مراسم تقدیر وزیر ارشاد از عوامل فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» مبنی بر حمایت مالی موسسه رسانه‌های تصویری برای روشن شدن زوایای مختلف این موضوع و نحوه دقیق این حمایت مالی با محمدرضا عباسیان مدیر عامل موسسه رسانه‌های تصویری به گفت‌وگو پرداخته‌ایم.


قلاده های ولایت!
قلاده های ولایت!یک سوم مالکیت «قلاده‌های طلا» متعلق به موسسه رسانه‌های تصویری است
عباسیان در تشریح نحوه این حمایت مالی گفت: «بسیار باعث افتخار موسسه رسانه‌های تصویری است که شریک «قلاده‌های طلا» است و یک سوم از حق مالکیت فیلم متعلق به رسانه‌های تصویری است.»

وی افزود: «در میانه‌های فیلمبرداری به دلیل افزایش هزینه‌ها دوستان نیاز به حمایت‌ مالی بیشتری داشتند و از سوی دیگر  توان حمایت بیشتر را نداشت که به دستور آقای شمقدری موسسه قراردادی را امضاء کرد و طبق آن در ازای حمایت مالی یک سوم از مالکیت فیلم به رسانه‌های تصویری واگذار شد.»

عباسیان خاطرنشان کرد: «البته دوستان علاقه‌مند بودند تا حق رایت فیلم را واگذار کنند که حق رایت فیلم مبلغ بسیار زیادی بود و ما نمی‌توانستیم این مبلغ را پرداخت کنیم به همین دلیل مشارکت ما در قالب حق مالکیت تعریف شد.»
نگرانی‌هایی در ارتباط با کار وجود داشت
مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری با اشاره به اینکه هزینه تولید «قلاده‌های طلا» بیش از دو میلیارد تومان بوده، گفت: «یک سوم این مبلغ را موسسه به دستور آقای شمقدری و برای پایان دادن به مشکلات مالی فیلم پرداخت کرد، اما از همان ابتدا نگرانی‌هایی بابت فیلم وجود داشت که وقتی رافت‌کات های اولیه فیلم را دیدم این نگرانی‌ها به طور کامل برطرف شد.»
اواخر فیلمبرداری مشارکت ما نهایی شد
عباسیان در پاسخ به این سئوال که دقیقا چه زمانی این کمک‌ها انجام شده، گفت: «ما اواخر فیلمبرداری و قبل از انجام فیلمبرداری بخش‌های مربوط به ترکیه وارد بحث مشارکت شدیم، اما به اعتقاد من برگ برنده ابوالقاسم طالبی بود و مسئله‌ای که باعث شد موفق باشد این بود که با اعتقاد کامل به نظام کارش را پیش برد که با استقبال مردم نیز مواجه شد.»

 
(این هم عکس جدید کارگردان قلاده های طلا با حیدری فر معاون بازداشت شده ی سعید مرتضوی است . کسی که به اتهام معاونت در قتل بازداشت شدگان کهریزک دادگاهی شده بود.)وی تاکید کرد: «قطعا اگر فیلم از نظر ساختاری و مضمونی مورد تائید ما نبود مشارکتی شکل نمی‌گرفت، اما آقای شمقدری فیلمنامه را از قبل خوانده بودند و از سوی دیگر به آقای طالبی نیز به عنوان فردی معتقد به نظام اعتماد کامل داشتند و به دلیل همین موارد وظیفه خودمان دانستیم تا در شرایط سخت از این پروژه حمایت کنیم، اما قضیه مهم این است الان که مشکلات این پروژه حل شده هیچ کدام از مسئولین قصد ندارند با «قلاده‌های طلا» عکس یادگاری بگیرند.»
حمایت‌های مالی رسانه‌های تصویری صرفا در غالب مشارکت است
مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری در ادامه در پاسخ به این سئوال که آیا در ادامه نیز موسسه رسانه‌های تصویری همچون «قلاده‌های طلا» از پروژه‌های سینمایی دیگر به دستور جواد شمقدری حمایت خواهد کرد یا خیر اظهار داشت: «قطعا معاونت سینمایی وظیفه‌اش این است که از آثار فاخری که در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی باشد حمایت کند، اما موسسه رسانه‌های تصویری با وجود اینکه شاید به نظر بیاید خیلی وظیفه‌اش حمایت از آثار سینمایی نیست به دلیل کمک به افزایش تولید در سینما ما هم به عنوان عضوی از زیرمجموعه‌های وزارت ارشاد از آثار فاخر سینمایی حمایت خواهیم کرد، اما نحوه حمایت ما صفر تا صدی نیست، بلکه ما در قالب مشارکت از آثار سینمایی حمایت خواهیم کرد.»


نظامیان و دولتی‌ها پشت صحنه فیلم «قلاده‌های طلا»

رسانه‌های محافظه‌کار روز دوشنبه (۱۴ فروردین) تصاویری از پشت صحنه فیلم «قلاده‌های طلا» منتشر کرده‌اند که در این تصاویر برخی فرماندهان نظامی که در سرکوب‌های سال ۸۸ نقش داشته‌اند٬ دیده می‌شوند.
موضوع فیلم جنجالی «قلاده‌های طلا»٬ انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و حوادث پس از آن است.


ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی