حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۰ مرداد ۲۴, دوشنبه

رفع ممنوعیت تصویری فاطمه معتمد آریا در صدا و سیما


فاطمه معتمد آریا
انتشار عکس بدون روسری فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم کن برایش دردسرساز شد
سعید سعدی تهیه کننده فیلم " اینجا بدون من" که فاطمه معتمد آریا در آن بازی می کند، اعلام کرد که محدودیت های تصویری فاطمه معتمدآریا در مورد تیزرهای تبلیغاتی فیلم "اینجا بدون من" در صدا و سیما برطرف شده و این بازیگر مطرح سینمای ایران دیگر مشکلی در تلویزیون ندارد.
چندی قبل، عده ای از مخالفان تندروی معتمدآریا، پوسترهای تبلیغاتی فیلم "اینجا بدون من" را که تصویر خانم آریا بر روی آن بود، پاره کردند. به دنبال آن نام و تصویر معتمد آریا از پوسترها و تیزرهای تبلیغاتی این فیلم حذف شد تا راحت تر به نمایش درآید و حساسیت کمتری را در جامعه برانگیزد.
انتشار عکس بدون روسری خانم معتمدآریا در جشنواره فیلم کن سال گذشته در رسانه ها برایش دردسرساز شد و به دنبال آن شورای نظارت بر صدا و سیما، در نامه‌ای از عزت‌الله ضرغامی رئیس این سازمان خواست تا از ادامه فعالیت این هنرپیشه سرشناس سینمای ایران جلوگیری شود.
پس از آن نیز به دستور مرتضی میرباقری، معاون سیما، پخش تصاویر فاطمه معتمد آریا از سیمای جمهوری اسلامی ممنوع اعلام شد.
فاطمه معتمد آریا از برجسته ترین بازیگران زن سینمای بعد از انقلاب ایران است و بازی های درخشان او در فیلم‌های هنرپیشه، ناصرالدین شاه آکتور سینما، روسری آبی، مهر مادری و گیلانه فراموش نشدنی است.
ممنوعیت پخش تصاویر بازیگران زن در سیمای جمهوری اسلامی موضوع تازه ای نیست. زهرا امیر ابراهیمی، شبنم طلوعی و میترا حجار از بازیگرانی اند که پخش چهره آن‌ها از سیمای جمهوری اسلامی ممنوع شده است.


photo
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی