حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۳ آبان ۲۶, دوشنبه

پینک فلوید پس از بیست سال، صدرنشین جدول پرفروش‌های بریتانیا شد

این آلبوم که رودخانه بی‌پایان (Endless River) نام دارد، بیست سال پس از انتشار آلبوم پیشین این گروه که در استودیو ضبط شده بود به بازار آمده است.

تازه‌ترین آلبوم گروه موسیقی پینک فلوید در صدر جدول پرفروش‌های بریتانیا قرار گرفت.
این آلبوم که رودخانه بی‌پایان (Endless River) نام دارد، بیست سال پس از انتشار آلبوم پیشین این گروه که در استودیو ضبط شده بود به بازار آمده است.
در سال ۱۹۹۴ پینک فلوید با آلبوم ناقوس جدایی (Division Bell) در صدر این جدول قرار گرفته بود.
یک سال بعد آلبوم پالس که حاوی اجرای زنده این گروه بود نیز صدرنشین جدول شد.
رودخانه بی‌پایان به ریچارد رایت، نوازنده کیبورد این گروه که در سال ۲۰۰۸ درگذشت، تقدیم شده است.
آلبوم جدید پینگ فلوید بر اساس آهنگ‌هایی منتشر نشده ناقوس جدایی تهیه شده است.
دیوید گیلمور، نوازنده گیتار و خواننده گروه پیشتر گفته بود که رودخانه بی‌پایان آخرین آلبوم این گروه خواهد بود.
از پانزدهمین آلبوم پینک فلوید که هفتم نوامبر در بریتانیا منتشر شد، در یک هفته حدود ۱۴۰ هزار نسخه در این کشور فروخته شده است.

نیم قرن شهرت

آخرین باری که هر چهار عضو گروه کنار هم قرار گرفتند
ریچارد رایت (ریک)، راجر واترز، سید برت و نیک میسون که همه در دانشگاه کمبریج درس می‌خواندند، در سال ۱۹۶۵ گروه پینک فلوید را پایه گذاشتند. در سال ۱۹۶۸ دیوید گیلمور جایگزین سید برت شد که به دلیل مشکلات روحی از گروه کناره گرفته بود.
در سال ۱۹۸۳ راجر واترز از این گروه جدا شد و پینک فلوید با سه عضو دیگر راه خود را ادامه داد.
راجر واترز بارها از دیوید گیلمور، نیک میسون و ریچارد رایت به دلیل استفاده "بدون اجاره" از آثارش، شکایت کرد.
آخرین باری که این چهار نفر با هم بر روی صحنه رفتند، در جریان کنسرت "لایو - ایت" در تابستان سال ۲۰۰۵ بود.
در تمام این سال‌های راجر واترز به صورت انفرادی و اعضای دیگر در قالب گروه پینک فلوید جداگانه کنسرت برگزار کرده‌اند که در هر دو مورد با استقبال زیادی رو به رو شده است.
استفاده از عناصر موسیقی سمفونیک و تلفیق آن با موسیقی الکترونیک و موسیقی ای که آنها خود نام "کانکریت" بر آن گذاشتند (صداهای ساعت، هواپیما و غیره) همراه با اشعار تیز و گستاخانه که غالب آنها را واترز می سرود، نام و جایگاه این گروه را در جهان موسیقی تثبیت کرد.
کاش اینجا بودی،نیمه تاریک ماه و دیوار از مشهورترین آلبوم‌های این گروه است که از سوی کارشناسان به عنوان تاثیرگذارترین آلبوم‌های موسیقی راک در قرن بیستم معرفی می‌شود.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی