حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۲ دی ۲۶, پنجشنبه

«فريبکاری آمريکايی» و «جاذبه» در ده رشته نامزد جايزه اسکار شدند

لئوناردو دی کاپریو برای بازی در فیلم «گرگ وال استریت» نامزد بهترین بازیگر مرد شده است.
فيلم تاريخی «۱۲ سال بردگی» با نامزدی در ۹ رشته در رده بعدی قرار دارد. علاوه بر اين سه اثر سينمايی، فيلم‌های «کاپيتان فيليپس»، «دالاس بايرز کلاب»، «او»، «نبراسکا»، «فيلومنا» و «گرگ وال استريت» نيز نامزد دريافت جايزه بهترين فيلم سال هستند.

لئوناردو دی کاپریو برای بازی در فیلم «گرگ وال استریت» نامزد بهترین بازیگر مرد شده است.
لئوناردو دی کاپریو برای بازی در فیلم «گرگ وال استریت» نامزد بهترین بازیگر مرد شده است.آکادمی علوم و هنرهای تصويری آمريکا روز پنجشنبه، ۲۶ دی ماه، نامزدهای مختلف جوايز هشتاد و ششمين دوره اسکار در سال ۲۰۱۴ را اعلام کرد که دو فيلم «فريبکاری آمريکايی» و «جاذبه» هر کدام در ده رشته بيشترين نامزدهای اسکار را به خود اختصاص داده‌اند.

گزارش خبرگزاری‌ها حاکی است که فيلم تاريخی «۱۲ سال بردگی» با نامزدی در ۹ رشته در رده بعدی قرار دارد. علاوه بر اين سه اثر سينمايی، فيلم‌های «کاپيتان فيليپس»، «دالاس بايرز کلاب»، «او»، «نبراسکا»، «فيلومنا» و «گرگ وال استريت» نيز نامزد دريافت جايزه بهترين فيلم سال هستند.

فيلم «کاپيتان فيليپس» که موضوع آن درباره دزدان دريايی سومالی است، «دالاس بايرز کلاب» که به موضوع ايدز می پردازد و فيلم «نبراسکا» هر کدام در شش رشته نامزد جايزه اسکار شده اند.

«گرگ وال استريت» ساخته مارتين اسکورسيزی که موضوع آن درباره کلاهبرداری مالی در وال استريت است و فيلم عاشقانه «او» هر کدام در پنج رشته نامزد هستند.

نامزدهای بهترين بازيگر مرد به اين ترتيب معرفی شده‌اند: کريستين بيل برای «فريبکاری آمريکايی»، بروس درن برای «نبراسکا»،  لئوناردو دی کاپريو برای «گرگ وال استريت»، چيوتل ايوفور برای «۱۲ سال بردگی» و متيو مک کانهی برای «دالاس بايرز کلاب».

آلفونسو کوارون که فیلم وی، «جاذبه»، در ده رشته نامزد جایزه اسکار شده است.آلفونسو کوارون که فیلم وی، «جاذبه»، در ده رشته نامزد جایزه اسکار شده است.

نامزدهای بهترين بازيگر زن نيز عبارتند از: کيت بلانشت برای «ياسمين آبی»،  امی آدامز برای «فريبکاری آمريکايی»، ساندرا بولاک برای «جاذبه»، «جودی دنچ برای «فيلومنا» و مريل استريپ برای فيلم «اوت: اوزج کانتی».

در فهرست نامزدهای بهترين کارگردانی نيز نام ديويد او. راسل برای فيلم «فريبکاری آمريکايی»، آلفونسو کوارون برای «جاذبه»، الکساندر پاين برای «نبراسکا»، استيو مک‌کوئين برای «۱۲ سال بردگی» و مارتين اسکورسيزی برای «گرگ وال استريت» اعلام شده است.

نامزدهای بهترين بازيگر نقش مکمل مرد عبارتند از: برخاد عبدی برای «کاپيتان فيليپس»، برادلی کوپر برای «فريبکاری آمريکايی»، ميشل فاسبيندر برای «۱۲ سال بردگی»، جونا هيل برای «گرگ وال استريت» و يارد لتو برای «دالاس بايرز کلاب».

نامزدهای بهترين بازيگر نقش مکمل زن: سالی هاوکينز برای «ياسمين آبی»، جنيفر لارنس برای «فريبکاری آمريکايی»، لوپيتا نيونگو برای «۱۲ سال بردگی»، جوليا رابرتز برای «اوت، اوزج کانتی» و جون اسکوئيب برای «نبراسکا».

در بخش فيلم‌های خارجی نيز می توان به «زيبايی بزرگ»، «شکار»، «عمر»، «تصوير گمشده» و « The Broken Circle Breakdown » اشاره کرد.

مراسم اسکار قرار است روز دوم مارس در سالن دالبی در هاليوود لس‌آنجلس برگزار شود.
ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی