حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۴ شهریور ۲۸, شنبه

وقتی یک عروس، تصمیم بگیرد خودش عکاس مراسم عروسی‌اش باشد؛

مجموعه‌ای یگانه و بی‌نظیر از لحظات بسیار خاص و شخصی است: آلبوم عکس‌های مراسم عروسی از زاویه دید عروس!

وقتی یک عروس، تصمیم بگیرد خودش عکاس مراسم عروسی‌اش باشد؛ نتیجه، مجموعه‌ای یگانه و بی‌نظیر از لحظات بسیار خاص و شخصی است: آلبوم عکس‌های مراسم عروسی از زاویه دید عروس! 

داستان از این قرار است که لیزا لاتز، عکاس اسلوونیایی و نامزدش تصمیم می‌گیرند که با هم ازدواج کنند و می‌بینند که حوصله دردسرهای یک مراسم عادی را ندارند، از انتخاب کیک تا فهرست مهمان‌ها و لباس و غیره. این عکاس تصمیم می‌گیرد ابتکار به خرج دهد تا روایتی متفاوت از عروسی بسازد؛ می‌گوید: «با احترام به عکاس‌های مجالس، می‌خواستم عکس‌های‌مان چیزی "بیشتر شبیه خودمان" و "اصیل‌تر و صادقانه‌تر" باشد، عکس‌هایی که شبیه بقیه‌ی عروسی‌ها نباشد. در روایت او از ژست‌های متظاهرانه و مجلل خبری نیست. او با یک دوربین فوجی‌فیلم X-T10 لحظات و جزییات پرمعنی از عروسی‌شان ثبت کرده است.


When Tallinn, Estonia-based photographer Liisa Luts and her fiancé decided to get married, they wanted a simple and unconventional wedding without any fuss or fanfare. As Luts told us in an email, the couple wanted to avoid the stress of traditional ceremonies, which involve an infinite number of decisions about the cake, gown, guest list, etc. That's why Luts made the unusual decision to be her own official wedding photographer instead of hiring someone else, leading to a unique photo series that documents a wedding day from the bride's perspective.
From morning to night on August 28th, Luts carried a Fujifilm X-T10 everywhere with her to capture meaningful moments and precious memories. Looking at her photos, it's fascinating to see the small details that caught her eye, giving us a glimpse into the mind of the bride throughout the day. "I just felt that I want something different, not those posed beauty shots and not that post-processed glamorous photo gallery," Luts told PetaPixel. "With all respect to the wedding photographers, I just wanted something more 'us' and therefore more authentic. . . And what could be more real than me taking the photos myself on the way as the day goes?"ارسال یک نظر

پادکست سه پنج

Google+ Followers

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی