حرکت در سطح

 • من را فرانسوی ببوس

  روايتی است از زير گلو تا پشت گردن که آيه هايش به خط نستعليق آمده اند. رنگ پريده از خواب های غمگين. شصت و يک سوره از تورات تنی. بخش شعرها به عنوان "من را فرانسوی ببوس" عاشقانه هايى ست همراه با واکنش های سياسی و اجتماعی. شعرها سايه هايی هستند، افتاده روی قبرها با تابوت های آماده، رو به درخت های خشک شده ، رو به آدم های خشک شده ، رو به آهن های به کار رفته در تن. بغلشان رفت به آغوش، بغلشان کنيد. بغلشان کنيد.

  • این برنامه شعر خوانی هوشنگ چالنگی POEM

   و گزارش این علف بی رنگ به همراه تو این گونه ست اگر این شب ست اگر این نسیم به همراه تو نواده ی خوابالود هم سیاهی ی تنها خود تویی بهین شب تنها که خود می سازی و آبها که در پای تو می خسبند رنگ می گیرد. .

  • گفتگوی رادیویی با رضا قاسمی

   غلطید به پهلوی راست. مدتی همینطور بی‌حرکت ماند؛ خیره به نور ملایمی که از پنجره رو به کوچه می‌آمد. دستش را از زیر لحاف بیرون آورد و چراغ را خاموش کرد. شانه‌هایش زیر لحاف تکان‌تکان می‌خورد

  • عدوی تو نیستم من، انکار توام

   ناما جعفری، شاعر ایرانی، در مجموعه‌ای با عنوان «تجمع در سلول انفرادی» کوشیده است تجربۀ پرورده و بالیده شدن اندیشه و عاطفۀ شاعران ایرانی را در برخورد به فرایافت پیکار مدنی نمایش دهد.

  • من یک ادوارد دست قیچی هستم ای تیم برتون لعنتی

   آدم به دوستی این موجودات عجیب، اما معصوم و صادق بیشتر می‌تواند اعتماد کند تا کسانی که پشت علاقه‌شان یک دنیا خودخواهی، منفعت‌طلبی و ریاکاری نهفته است. من ترجیح می‌دهم در آن قلعه گوتیک با ادوارد دست قیچی زندگی کنم، از رولت‌های گوشت سویینی تاد بخورم

  • چشمان کاملاً باز استنلی کوبریک

   هفت سال بعد، «کوبریک» فیلم تحسین‌برانگیز «غلاف تمام فلزی» را درباره جنگ ویتنام به‌تصویر کشید. آخرین فیلم این نابغه سینما در سال ۱۹۹۹ و با فاصله ۱۲ سال بعد از فیلم قبلی ساخته شد؛ «چشمان کاملا بسته» با بازی «تام کروز» و «نیکول کیدمن» که از جشنواره ونیز موفق به کسب جایزه شد.

۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۷, پنجشنبه

کریستن استوارت، فرش قرمز کن، کفش‌های پاشنه‌بلند و سکسی بودن خانم‌های ایرانی

از نظر آقایون کفش پاشنه‌بلند پاهای خانم‌ها رو بلند و سکسی نشون میده و باعث میشه حظ بصر بیشتری ببرن و متاسفانه این افکار مردسالارانه تو مغز بیشتر خانم‌ها هم نفوذ کرده و بخصوص بین خانم‌های ایرانی هر کسی در مهمونیا پاشنه بلند نپوشه امل و عقب‌افتاده به حساب میاد.
| زویا امین |

خیلی خوشم اومد کریستن استوارت روی فرش قرمز کن کفش‌های پاشنه‌بلند تحمیلی رو از پاش درآورد و عین قرقی از پله‌ها بالا رفت😁👍


در پشت صحنه آمریکن گات تلنت شو که پارسال رفته بودم، تموم خانم‌های داور و مصاحبه‌کننده یکی یه دمپایی آورده بودن و تا فرصتی گیر میاوردن و در بریک‌های وسط برنامه کفش پاشنه بلندشونو در می‌آوردن و آخیشی می‌گفتن و جلوی چشم مردم با دمپایی بدو بدو می‌کردن.

به نظر من کفش پاشنه‌بلند یک کالای مردسالارانه‌ست که با فیزیک بدنی خانمها هم هیچ سنخیتی نداره.(نوک کفش‌های پاشنه بلند برای سه انگشت طراحی شده و نه پنج تا و ضررش برای ستون فقرات بر هیچکس پوشیده نیست)
بعد بعد تجاری به خودش گرفت و حالا هر زنی چند تا کفش پاشنه بلند نداشته باشه خودشو بدبخت و بیچاره حساب می‌کنه. از نظر آقایون کفش پاشنه‌بلند پاهای خانم‌ها رو بلند و سکسی نشون میده و باعث میشه حظ بصر بیشتری ببرن و متاسفانه این افکار مردسالارانه تو مغز بیشتر خانم‌ها هم نفوذ کرده و بخصوص بین خانم‌های ایرانی هر کسی در مهمونیا پاشنه بلند نپوشه امل و عقب‌افتاده به حساب میاد. ‌

خوشبختانه بین خانمهای روشنفکر غربی این مسئله داره حل میشه و فقط مونده جاهای رسمی که جزء قانون ورود به اون مکان‌ها پوشیدن کفش پاشنه بلنده که امثال خانم استوارت حتما تغییرش خواهند داد.

مثل آرایش غلیظ اجباری برای مهمانداران هواپیما که با اعتصاب مهماندارها اصلاح شد.
هیچ نظری موجود نیست:

پادکست سه پنج

ضد سانسور

 • تمام کتاب های سلمان رشدی به فارسی

  آیات شیطانی. بچه های نیمه شب. شرم. هارون و دریای قصه ها.سلمان رشدی و حقیقت در ادبیات

 • عایشه بعد از پیغمبر

  .دانلود کتاب عایشه بعد از پیغمبر،کورت فریشلر ترجمۀ ذبیح الله منصوری

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

 • در جستجوی زمان از دست رفته

  دانلود تمام جلد های در جستجوی زمان از دست رفته /مارسل پروست/ ترجمه مهدی سحابی

 • تاریخ طبری

  دانلود تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک تالیف محمدبن جریر طبری ترجمۀ ابوالقاسم پاینده

 • از سیدضیاء تا بختیار

  دانلود از سیدضیاء تا بختیار نویسنده:مسعود بهنود

 • میراث انقلابی چه گوارا

  دانلود میراث انقلابی چه گوارا /اولیویه بزانسن، میشل لووی ترجمۀ نیکو پورورزان

 • فیلم کشتار شصت و هفت

  در تابستان ۱۳۶۷ و تنها یک ماه پس از پایان جنگ هشت ساله با عراق آیت الله خمینی در نامه محرمانه ای فرمان قتل هزاران زندانی سیاسی را صادر کرد. این حادثه در تاریخ معاصر ایران به کشتار ۶۷ معروف شده است. این مستند نگاهی است به این جنایت هولناک.

سه پنج در شبکه های اجتماعی